Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Změnil jsem zaměstnání a tím jsem se stal šťasným uživatelem Windowsů. Abych se trochu potěšil, dal jsem si tam Cygwin. V distribuci ale není alpine, musel jsem ho kompilovat a potom ručně tvořit mailcap.
Začal jsem podle existujícího návodu. Takže jsem se napřed přesvědčil, že mám nainstalované balíčky autoconf automake libtool gcc-core gcc-g++ make gettext-devel libncurses-devel openssl-devel openldap-devel libiconv
Potom jsem provedl ./configure --without-pthread --without-tcl. Mimochodem nevíte někdo, na co alpine potřebuje Tcl?
Zkusil jsem si make a byly chyby v souboru include/config.h. Byly tam definovány konstanty '\' a "\", má tam být '\\' a "\\". V tomhle souboru jsem to ručně opravil.
Zkusil jsem si make a byla chyba
alpine-2.00/pith/osdep/collate.c:66: undefined reference to `_libintl_setlocale'Chybí přilinkování knihovny libintl.a . Opravil jsem to zase ručně v souboru alpine/Makefile. Řádku
LIBS = -lssl -lldap -lncurses -llber -lssljsem změnil na
LIBS = -lssl -lldap -lncurses -llber -lssl -lintlNásledující make a make install už bez problému.
Takže mám alpine, ale jak budu otevírat přílohy? V zásadě tak, že přílohu vždycky uložím do souboru s předepsanou koncovkou, potom zavolám windowsí interpret povelů a v něm builtin start na ten uložený soubor. Tím se mi příloha otevře windowsí utilitou, která je nakonfigurovaná pro příslušnou koncovku. Některá windowsí utilita otevírá soubor read/write, proto mu musím dát dostatečné oprávnění. Některá windowsí utilita se zase chce otevírat na pozadí, zatímco povel start už se dávno vrátil a alpine tím pádem vytvořený soubor už dávno smazal. Proto soubor musím včas zkopírovat na jiné místo, kam na něj alpine nedosáhne. Skripteček může vypadat asi takhle:
#!/bin/bash exec >$HOME/.spoustec 2>&1 mujsoubor=$HOME/work/r$(echo "$1" | sed -r 's/^.*(\.[^.]*)$/\1/') soubor=$(cygpath --windows "$mujsoubor") echo spoustec: echo $soubor echo "" chmod a+rwx "$1" cp "$1" "$mujsoubor" /cygdrive/c/WINDOWS/ServicePackFiles/i386/cmd.exe /c "start $soubor" ls -ld "$1" "$mujsoubor"Odněkud jsem si zkopíroval debianský /etc/mailcap a volání linuxových utilit jsem nahradil voláním svého skriptu. Sláva funguje to.
Tiskni
Sdílej:
Změnil jsem zaměstnání a tím jsem se stal šťasným uživatelem Windowsů.Gratuluju.
nevíte někdo, na co alpine potřebuje Tcl?Netuším. Mimochodem, když už jsme u toho, máš zájem aby tvoje blogozápisky byly zajímavé i pro totální outsidery jako jsem já? Nebo to za to nestojí napsat navrch článku alespoň jeden odstavec, o čem že to píšeš, protože já teda vůbec netuším :). Kdyby se ti zdál odstavec moc, tak aspoň odkaz.
Mnozí z nás používají linux nebo Windows a jsme přesvědčeni, že to naše prostředí je dobré a to druhé špatné. Ve skutečnosti obojí má své a tak někdy i ortodoxní linuxák nabootuje do Windows. Když už to dělá častěji, nebaví ho pořád přebootovávat a zařídí si to nějak virtuálně. Čili jedno prostředí bude nativní a v něm poběží virtualizační nástroj a v něm bude to druhé prostředí a hostovaný OS třeba ani nepozná, že není na holém železe. No a pak je další možnost, a ta se jmenuje Cygwin. Je to aplikace do Windows, která běží v tom samém filesystému jako Windows, ale má ty soubory unixově pojmenované, má prostředky poskytující unixovou povelovou řádku a pěknou spoustu programů z linuxového světa portovaných do svébytného prostředí Cygwinu. Programy v Cygwinu jsou ve skutečnosti windowsí exáče, mají i v souborovém systému koncovku .exe . Pěkná vlastnost Cygwinu je, že přímo z povelové řádky se dají volat windowsí programy. Klidně si zavoláš Word jako /cygdrive/c/Program\ Files/Microsoft\ Office/Office12/WINWORD.EXE . Bez parametrů. Když mu chceš na povelové řádce dát jméno souboru, který se má editovat, začíná to být složitější. Je na to program cygfile. Tolik na úvod.
configure: Excluding TCL Support, and thus Web Alpine Support
Díky za blogpost.
WEB ALPINE
----------
Web Alpine is the web-based component of the Alpine Mail System. It
rests on the same distributed email technology behind Alpine, but is
accessible from almost any browser on the World Wide Web.
Web Alpine uses TCL to provide the programmatic interface between
the Alpine-provided message store and the cgi-served web pages.