Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Doufam ze se nikdy nedockame diakritiky v domenach. To by byl teprve bordel a tech podvrhu co by najednou vznikalo.
Diakritika v domenach je jen podhoubi pro spekulanky a podvodniky.
.cz
dává dobrý smysl i omezení množiny povolených znaků na ty, které se v češtině používají.
A nechceš aj lokalizovať všetky programovacie jazyky?
pokiaľ (1) { tlačf("Pekná blbosť!\n"); }
#define pokiar while #define tlacf printf void main() { pokiar(1) { tlacf("Pekná blbosť!\n"); } }PS: jak se dělá to zvýrazňováné formátování na abíčku
Nejde ani tak o to, či to je alebo nie je možné, ale že je to totálna hovadina Angličtina je raz lingua franca celého informatického sveta, takže nechápem snahy cpať lokalizácie aj tam, kde sú očividne zbytočné alebo dokonca škodlivé.
kočka soubor | pošta -p "ahoj"
, systém mám z většiny taky v angličtině), chci mít možnost psát s diakritikou. Bez problémů.
Aspoň že tak. Ale aj tak nechápem, načo potrebuješ v URL a doménách diakritiku.
bernát.sk
?
A ja zas nevidím dôvod aby tam bola, nič užitočné to neprináša. Doménu "bernát.sk" fakt nechcem. To už keď tak "Marek Bernát.Slovenská Republika" (aj s medzerami a veľkými písmenami)
P.S.: View page source
<pre class="brush: c++">kod</pre>
No, napadlo ma, že za tým bude nejaký client-side scripting. Že si úplne slepý a v tom zdrojáku to nevidíš, to som vylúčil. Také veci sa stávajú len mne
Pro zvýraznění syntaxe v tagu PRE použijte atribut class, kterým určíte jazyk pro zvýraznění. Hodnota atributu musí být ve tvaru: class="brush: nazev", kde nazev je název jazyka (seznam).
Ja som dodnes vôbec netušil, že tam nejaký text je. Adblock sa mi presunul do mozgu
$iVideí, $sPřenos, $sVýsledek
nebo třeba
SELECT * FROM `akce` ORDER BY `název` ASCMimochodem, CSS třídy a selektory jsou také s diakritikou - specifikace to povoluje
Pripravuješ sa o medzinárodnú spoluprácu. Pre čisto hračkárske domáce projekty je to fuk, ale všade inde je to nutnosť. Netuším, prečo ľudia musia všade cpať svoj stupídny materský jazyk. Takých jazykov sú tisíce a nikoho ten tvoj konkrétny nezaujíma :-P
Skôr to bude tým, že si slovák. Diakritiku máme v každom druhom slove. Česi ju nemajú skoro nikde
Tiskni
Sdílej: