Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Kedze som sa dnes dost nudil tak som si dal na web moju oblubenu kolekciu kvalitnej hudby.Jedna sa o zbierku hudobnych modulov z Amigy.
Na prehravanie je pouzity celkom dobry mod player s nazvom 8bitboy.Na prehravanie netreba nic iba browser.Takze kto ma zaujem o kvalitnu retro muziku moze navstivit nasledovnu stranku.
http://goo.gl/zx0wI
Tiskni
Sdílej:
ak ma napada ci AROS nema nejakeho nativneho klienta. najnovi AROS ma podporu pre zdielanie po sieti home priecinka cez FTP protokol
APlayer je original z amigy a je verzia aj pre BeOS / Haiku. dokaze prehrat 111 roznych mod formatov.
super
este dodam screenshot: screenshot Aplayera beziacom na Haiku
ja sa do toho az tak nevyznam som rad ze mi to prehrava MOdy co mam stiahnute z netu ale podla manualu APlayera prehrava aj AHX
This is a module format where the module uses C64 like synth sounds. It come from the Amiga, where it was known as the THX format, but the programmers changed the name to AHX. Reason for this change was legal problems with the THX name and George Lucas sound system. The editor was created by Pink and Dexter of Abyss. The player we use is created by Bartman of Abyss.
Mime Type:
audio/x-ahx
File Extension(s):
.ahx .thx
Played (AHX):
AHX 1.x
AHX 2.x
Jinak to AHX je z Amigy a prej to znamená Abyss Highest eXperience. Mam port AHX music disku pro Playstation 2. Ale moc se mi zrovna muzika v AHX nelíbí, je to jak nějaký jednodušší polyfonní vyzvánění na mobily, já radši klasický trackerovský moduly z ProTrackeru, Fast Trackeru a Impulse Trackeru (to sou právě ty nejpopulárnější a nejrozšířenejší co jdou přehrát na všem, se správnym firmware i na různejch kapesních mp3 přehrávačích).
Muj nejoblíbenější přehrávač modulů je zatim pořád ModPlug player z windows, pod wine funguje dobře. Sice máme na linuxu v podstatě to samý v libmodplug knihovně, ale s tou se mi nepovedlo přehrát tolik formátů jako s tim windowsim ModPlug playerem (tušim že se mi nepovedlo přehrát buď .MED nebo .ULT a určitě sem měl taky problém s .MT2). Navíc fakt miluju jak vypadá a má plno užitečnejch funkcí (různý infa, playlisty, hodně se toho dá nastavit, efekty, převod do wavu). Nicméně si na tý exotice taky vyláme zuby, 100 formátů určitě neumí, maximálně tak 20 (což je pořád lepší než libmodplug a libmikmod dohromady). Tak mě napadá jestli mam dál pokračovat v hledání dokonalýho přehrávače, kterej je bude umět všechny, nebo se na to mam vykašlat a stahovat jenom ty který mi pudou bezpečně přehrát už teď.Takže nic lepšího než modplug zatim pořád neni k dispozici. Leda tak video zachycený z pravý Amigy kde se nějaký to demo nebo musicdisk spustil. Takhle mam třeba to intro z Turricana 2 a tam ta muzika zní o dost líp. A pak mam ještě amigáckou disketu s Turricanem, ale to je jednička, tam je myslim ta muzika úplně jiná ...