Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
CPU: Sempron 64 3200+ 1,8 GHz Chipset: nForce 570 GK: nVidia 7600GTPouzivam radsi MPEG2 format, on se totiz da akcelerovat grafarnou, u H.264 to nejde.
CPU: Athlon XP 3200+ 2,2 GHz Chipset: nForce 2 GK: nVidia 6600GT
CPU: Pentium M 1,4 (banias) GPU: mobility radeon 7500
u H.264 to nejde.To je pěkný kec, s prominutím! Viz třeba cdr.cz. Že je linux v tomhle směru poněkud pozadu (alespoň pokud je mi známo) je sice mrzuté, ale neznamená to, že by se nedalo H.264 akcelerovat.
Jak to nesrovnatelné? Je to objektivně 10předchozích_nevím_kolik_db/10 krát tišší. Subjektivně to může být trochu jinak, protože lidské ucho je nelineární a individuální...
Bohužel, po rozbalení přišlo první menší zklamání - deska není pasivně chalazená - i když mi v předtím v internetovém obchodě potvrdili, že je. No nevadí, řekl jsem si...a to je chyba
ale zjistil jsem, ze ten starej zdroj neni vubec slyset
Tak na to pozor, už se mi párkrát stalo, že starší zdroj nebyl vůbec slyšet proto, že mu zatuhnul větrák… :-)
Tiskni
Sdílej: