Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
O jaké díry u abclinuxu se tu bavíme?
#spkfree-cz body { background-color: white; } #www-abclinuxu-cz hr { width: 99% !important; margin: 5px 0 0 0px !important; }
Mám raději Safari 4, které je sice také betaDá se v současné době sehnat jinak, než aby člověk vysolil $500 za Select ADC?
vim ~/.emacs
našeptávání při vyhledávání
Více mě spíš vadí, že když se začne psát adresa v Opeře, tak to nabízí dříve navštívené adresy a titulek stránky až v druhé polovině řádku. Je to docela nešikovné.
Stejně tak působí rušivě, že když se začne něco vyhledávat, tak ten řádek mění velikost
ptomes nejak zabudol na widgety a userjavascriptyKdepa. Psal jsem první postřehy a názory. Zkuste si schválně něco napsat, určitě na některou ze stovek funkcí zapomenete a taky by pak vás mohl někdo okřikovat.
tiez mohol spomenuj aj slovensku podporu prehliadaca opera
Opravdu to našeptává ve vyhledávacím poli? Jaktože mi to nejde?našeptávání při vyhledávání
v googli funguje, inde som to neskumal
Ve Firefoxu má na adresu pevnou druhou pozici.Více mě spíš vadí, že když se začne psát adresa v Opeře, tak to nabízí dříve navštívené adresy a titulek stránky až v druhé polovině řádku. Je to docela nešikovné.
adresa vlavo, titolok vpravo; je podla mna sikovne, lepsie ako keby to malo byt pod sebou ;]
Ne. Viz výše. Zeptejte se třeba tady Nicky726 disgrafika, jaký má dopad na použitelnost to, že danou věc může nalézt pokaždé na stejné pozici a ne pokaždé jinde.Stejně tak působí rušivě, že když se začne něco vyhledávat, tak ten řádek mění velikost
tak riadok velkost nemeni ale meni sa pocet riadkov, podla toho co pises; sak tak to ma byt, ptomes by asi chcel prazdne riadky
co nakoniec dodat, zapis do blogu mi pripada ako opera na rozdiel od ff to ma takto a to je zle, lepsie to ma naozaj ff, a toto rozsirenie pod ff blablablaJsou to moje dojmy a názory, na to jsou blogy určené. Vy jste tu názor taky sdělil v diskusi, nebo jste si to taky mohl napsat do nějakého blogu. To, zda se mnou někdo souhlasí, zda mu ty věci vyhovují tak nebo onak, nebo některé tak nebo onak, to je smysl a přínos diskuse a blogu. Prozradím vám takové jendo malé tajemství. Na zemi je 6 miliard lidí a asi se vám nepodaří najít dva lidi se stejnou povahou, osobností, názory, návyky a způsoby práce s počítačem nebo programem. Ale už se dá vypozorovat, odhadnout nebo statisticky doložit, že existují určité množiny vlastností, které vyhovují více lidem.
hej vo vyhladavacom poli to nefunguje, ale v zapisku si pisal len o naseptavani pri vyhladavaniV prohlížeči, joudo. Celou dobu jsem psal o UI prohlížečů.
Tiskni
Sdílej: