Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
O jaké díry u abclinuxu se tu bavíme?
#spkfree-cz body { background-color: white; } #www-abclinuxu-cz hr { width: 99% !important; margin: 5px 0 0 0px !important; }
Mám raději Safari 4, které je sice také betaDá se v současné době sehnat jinak, než aby člověk vysolil $500 za Select ADC?
vim ~/.emacs
našeptávání při vyhledávání
Více mě spíš vadí, že když se začne psát adresa v Opeře, tak to nabízí dříve navštívené adresy a titulek stránky až v druhé polovině řádku. Je to docela nešikovné.
Stejně tak působí rušivě, že když se začne něco vyhledávat, tak ten řádek mění velikost
ptomes nejak zabudol na widgety a userjavascriptyKdepa. Psal jsem první postřehy a názory. Zkuste si schválně něco napsat, určitě na některou ze stovek funkcí zapomenete a taky by pak vás mohl někdo okřikovat.
tiez mohol spomenuj aj slovensku podporu prehliadaca opera
Opravdu to našeptává ve vyhledávacím poli? Jaktože mi to nejde?našeptávání při vyhledávání
v googli funguje, inde som to neskumal
Ve Firefoxu má na adresu pevnou druhou pozici.Více mě spíš vadí, že když se začne psát adresa v Opeře, tak to nabízí dříve navštívené adresy a titulek stránky až v druhé polovině řádku. Je to docela nešikovné.
adresa vlavo, titolok vpravo; je podla mna sikovne, lepsie ako keby to malo byt pod sebou ;]
Ne. Viz výše. Zeptejte se třeba tady Nicky726 disgrafika, jaký má dopad na použitelnost to, že danou věc může nalézt pokaždé na stejné pozici a ne pokaždé jinde.Stejně tak působí rušivě, že když se začne něco vyhledávat, tak ten řádek mění velikost
tak riadok velkost nemeni ale meni sa pocet riadkov, podla toho co pises; sak tak to ma byt, ptomes by asi chcel prazdne riadky
co nakoniec dodat, zapis do blogu mi pripada ako opera na rozdiel od ff to ma takto a to je zle, lepsie to ma naozaj ff, a toto rozsirenie pod ff blablablaJsou to moje dojmy a názory, na to jsou blogy určené. Vy jste tu názor taky sdělil v diskusi, nebo jste si to taky mohl napsat do nějakého blogu. To, zda se mnou někdo souhlasí, zda mu ty věci vyhovují tak nebo onak, nebo některé tak nebo onak, to je smysl a přínos diskuse a blogu. Prozradím vám takové jendo malé tajemství. Na zemi je 6 miliard lidí a asi se vám nepodaří najít dva lidi se stejnou povahou, osobností, názory, návyky a způsoby práce s počítačem nebo programem. Ale už se dá vypozorovat, odhadnout nebo statisticky doložit, že existují určité množiny vlastností, které vyhovují více lidem.
hej vo vyhladavacom poli to nefunguje, ale v zapisku si pisal len o naseptavani pri vyhladavaniV prohlížeči, joudo. Celou dobu jsem psal o UI prohlížečů.
Tiskni
Sdílej: