Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »O jaké díry u abclinuxu se tu bavíme?
#spkfree-cz body { background-color: white; } #www-abclinuxu-cz hr { width: 99% !important; margin: 5px 0 0 0px !important; }
Mám raději Safari 4, které je sice také betaDá se v současné době sehnat jinak, než aby člověk vysolil $500 za Select ADC?
vim ~/.emacs
našeptávání při vyhledávání
Více mě spíš vadí, že když se začne psát adresa v Opeře, tak to nabízí dříve navštívené adresy a titulek stránky až v druhé polovině řádku. Je to docela nešikovné.
Stejně tak působí rušivě, že když se začne něco vyhledávat, tak ten řádek mění velikost
ptomes nejak zabudol na widgety a userjavascriptyKdepa. Psal jsem první postřehy a názory. Zkuste si schválně něco napsat, určitě na některou ze stovek funkcí zapomenete a taky by pak vás mohl někdo okřikovat.
tiez mohol spomenuj aj slovensku podporu prehliadaca opera
Opravdu to našeptává ve vyhledávacím poli? Jaktože mi to nejde?našeptávání při vyhledávání
v googli funguje, inde som to neskumal
Ve Firefoxu má na adresu pevnou druhou pozici.Více mě spíš vadí, že když se začne psát adresa v Opeře, tak to nabízí dříve navštívené adresy a titulek stránky až v druhé polovině řádku. Je to docela nešikovné.
adresa vlavo, titolok vpravo; je podla mna sikovne, lepsie ako keby to malo byt pod sebou ;]
Ne. Viz výše. Zeptejte se třeba tady Nicky726 disgrafika, jaký má dopad na použitelnost to, že danou věc může nalézt pokaždé na stejné pozici a ne pokaždé jinde.Stejně tak působí rušivě, že když se začne něco vyhledávat, tak ten řádek mění velikost
tak riadok velkost nemeni ale meni sa pocet riadkov, podla toho co pises; sak tak to ma byt, ptomes by asi chcel prazdne riadky
co nakoniec dodat, zapis do blogu mi pripada ako opera na rozdiel od ff to ma takto a to je zle, lepsie to ma naozaj ff, a toto rozsirenie pod ff blablablaJsou to moje dojmy a názory, na to jsou blogy určené. Vy jste tu názor taky sdělil v diskusi, nebo jste si to taky mohl napsat do nějakého blogu. To, zda se mnou někdo souhlasí, zda mu ty věci vyhovují tak nebo onak, nebo některé tak nebo onak, to je smysl a přínos diskuse a blogu. Prozradím vám takové jendo malé tajemství. Na zemi je 6 miliard lidí a asi se vám nepodaří najít dva lidi se stejnou povahou, osobností, názory, návyky a způsoby práce s počítačem nebo programem. Ale už se dá vypozorovat, odhadnout nebo statisticky doložit, že existují určité množiny vlastností, které vyhovují více lidem.
hej vo vyhladavacom poli to nefunguje, ale v zapisku si pisal len o naseptavani pri vyhladavaniV prohlížeči, joudo. Celou dobu jsem psal o UI prohlížečů.
Tiskni
Sdílej: