Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Zdravím. I tentokrát se omlouvám za zavádějící název. Chci však spojit tento zápis s předchozím (alespoň nadpisem), aby bylo jasné, že spolu souvisí. Tentokrát však budu stručný:
Rád bych se totiž zeptal
<"zatím pouze teoretická úvaha">
Teoreticky bych byl ochotný dát k dispozici webové stránky (něco jako miniportál) pro lidi, kteří používají linux ve firmě a řeší řadu problémů s tím spojených
Vysvětlení:
Nejde mi v žádném případě o konkurenci stávajícím portálům (jako třeba ABCLInuxu, nebo fórům ruzných distribucí (Ubuntu, Fedora...).
Spíše o tom přemýšlím takto:
Lidé, kteřé administrují linux ve firmách se potýkají s různými dost specifickými problémy. Možná, že by mohlo být užitečné mít možnost je vzájemně sdílet v užším fóru.
Chtěl bych se zeptat, zda by byl o něco takového zájem.
Vycházím z ankety a např. z příspěvku mého jmenovce Dalibora.
K tomuto zápisu anketu nepřidávám, protože by mne zajímal spíš "rozepsaný" názor.
<"/zatim pouze teoretická úvaha">
Tiskni
Sdílej:
...něcos třebas nabliju technickýho.Uff.. Můžeš mi to, prosím přeloži?)
A stěžovat si na to že není podporovanej autocad je stejná kravian jako si stežovat že mi v OO nejde pořádně otevřít wordovský dokument....No, právě že to není kravina. Protože lidi ve firmě porstě potřebují být kompatibliní. Vyměňují si výkresy s ostatními a AutoCad je prostě nepsaný standard. Jinými slovy - pokud v linuxu na desktopu neotevřou dwg výkres poslaný zákazníkem (to je jedno od koho) - to prostě nejde. Musí reagovat rychle, nemohou mít problémy s tiskem hladin a podobně. Takže si raději koupí Windows a AutoCad a mají "po problémech". A o to jprávě jde. Znám to z vlastní praxe. Mně se to také nelíbí, ale tak to prostě chodí.