Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Zde je stručný popis jak rozchodit GPRS připojení z linuxového notebooku přes komunikátor Nokia 9500
Protože se na to občas někdo ptal (1, 2), a protože je o tomto telefonu poměrně málo informací,
dávám sem základní nastavení pro připojení přes tento komunikátor k internetu, které jsem použil já.
Jde to řešit i jinýmu způsoby. Já jsem pro toto připojení použil originální usb kablel.
Pozn:Při připojení usb kabelu se modem automaticky aktivuje.
Nastavení kppp:
Účty:
T-mobile GPRS/EDGETelefonní číslo:
*99***#IP:
dynamickáBrána:
výchozíDNS:
62.141.0.1 213.162.65.1
Nokia 9500 usbModemové zařízení
/dev/ttyACM0Řézení toku:
Hardwarové [CRTSCTS]Rychlost spojení:
460800Záložka modemy - modem:
(Před vytářením nečekat na oznamovací tón).Záložka modemy - modem - příkazy modemu:
ATZIniciační řetězec 2:
ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
jméno a heslo nemusí být vyplněné (nepoužívá se)
Pokud chcete použít wvdial, zde je nastavení
/etc/wvdial.conf:
[Dialer Defaults] Init1 = ATZ Init2 = ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0 Modem Type = USB Modem Baud = 460800 New PPPD = yes Modem = /dev/ttyACM0 ISDN = 0 Phone = *99***1# Password = je_to_jedno Username = je_to_jedno Stupid Mode = 1
Tiskni
Sdílej: