Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Zde je stručný popis jak rozchodit GPRS připojení z linuxového notebooku přes komunikátor Nokia 9500
Protože se na to občas někdo ptal (1, 2), a protože je o tomto telefonu poměrně málo informací,
dávám sem základní nastavení pro připojení přes tento komunikátor k internetu, které jsem použil já.
Jde to řešit i jinýmu způsoby. Já jsem pro toto připojení použil originální usb kablel.
Pozn:Při připojení usb kabelu se modem automaticky aktivuje.
Nastavení kppp:
Účty:
T-mobile GPRS/EDGETelefonní číslo:
*99***#IP:
dynamickáBrána:
výchozíDNS:
62.141.0.1 213.162.65.1
Nokia 9500 usbModemové zařízení
/dev/ttyACM0Řézení toku:
Hardwarové [CRTSCTS]Rychlost spojení:
460800Záložka modemy - modem:
(Před vytářením nečekat na oznamovací tón).Záložka modemy - modem - příkazy modemu:
ATZIniciační řetězec 2:
ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
jméno a heslo nemusí být vyplněné (nepoužívá se)
Pokud chcete použít wvdial, zde je nastavení
/etc/wvdial.conf:
[Dialer Defaults] Init1 = ATZ Init2 = ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0 Modem Type = USB Modem Baud = 460800 New PPPD = yes Modem = /dev/ttyACM0 ISDN = 0 Phone = *99***1# Password = je_to_jedno Username = je_to_jedno Stupid Mode = 1
Tiskni
Sdílej: