Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Po nainstalování Suse 10.1 což byla má první distribuce co jsem se rozhodl dát na disk.
To jste měl ovšem mimořádnou smůlu, že jste se trefil zrovna do té nejnepovedenější verze, která kdy vyšla (možná ne úplně, ale přinejmenším od 7.3, kterou jsem měl jako první).
Obyčejné prohlížení obrázků také nebylo bez problémů, musel jsem si nainstalovat alespoň GQview a spoustu dalších programů a knihoven o kterých se domnívám že by měly být součástí každé distribuce.
GQView je součástí distribuce, jen není na instalačním DVD (je v OSS repository). Místo toho je tam dost jiných prohlížečů, nezbývá než se smířit s tím, že tvůrci distribuce mají občas jiné preference než vy (a já).
Jaké bylo moje překvapení když jsem si ani nemohl pustit žádný audiosoubor natož videosoubor a musel obtížně hledat, pátrat a instalovat balíky s knihovnami.špatná volba distra, v Mandrivě by ti jelo všechno
Tiskni
Sdílej: