Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Pro znameho se divam po distribuci jez je v zakladu postavena jako webovy server + potrebne nastroje pro provozovani webu s redakcnim systemem.
Neco takoveho by si chtel vyzkouset.
Cele si to predstavuje ze se v www prohlizeci prihlasi s nejakym defultnim uzivatelem, heslem a bude moci ihned vytvaret obsah webu primo v prohlizeci.
Chapu ze se toto vsechno da zprovoznit po nainstaleni nekolika aplikaci, ale to neni nic pro nej.
Takze bychom uvitali nejaky tip na treba live system jez toto bude vsechno umet.
Dekuji
Tiskni
Sdílej:
Aby to bylo bez prace (musel bych to jinak instalovat, studovat ja a nemam na to cas) - maximalne nainstalovat na diskovy oddil. Jinak klidne i live distribuce.
Anglictina neni problem.
Aby to jelo i na stare vykopavce s 256 MB RAM jez bude slouzit jen jako server
Turnkeylinux vypada slibne a navic je k dispozici s Joomlem, Drupalem a nebo Wordpressem.
Vypada ze je postaven na Debianu a nebo Ubuntu server edition.
Nebyl by nejaky komplexni balik pro Debian (Ubuntu) jez by obsahoval vse pro okamzite zprovozneni webserveru s redakcnim systemem (libovolnym tj zatim bez naroku) ?
Cherokee jeste neni to spravne a vhodne.
Diky moc vsem.
Turnkeylinux je to prave reseni. Typek uz se s tim bavi, vse si sam nainstalil.
Pro zacatek je to ta spravna volba.