Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Tiskni
Sdílej:
10Gbps linku Vám z Ostravia Trade budeme umět předat zde: Sitel, TTC nebo ČRa (žižkovský tower) Pokud by šlo o 10Gbps okruh DWDM, bylo by možné uvažovat poplatek 15 000,-/měsíčně při úvazku na 24 měs. (+zřizovací poplatek dle reálných propojovacích nákladů).
Sranda. Praha-Brno mi nabizeli za 12k5 jednu lambdu, okruh by byl 2x tolik. Tak nevim, jestli jsem blbe vyjednaval, nebo co, ale Praha-Ostrava je jeste delsi trasa. Bylo to tak pred rokem a pul, co jsem to s nima resil - budto sli s cenama dolu, nebo neumim vyjednavat...Ceny za lambdy, nebo okruhy jen mírně korelují se vzdáleností, troufám si říct, že kromě měst samotných (tedy MAN sítí - kde je to dané vyšší konkurencí) jsou ty ceny za point-to-point spojení stejné, nezávisle na délce trasy. Délka trasy se řeší až na vyšších vrstvách ISO/OSI modelu (MPLS, L3 tranzit,...) a ani tam to není dáno skutečnou délkou trasy, ale reálnou a možnou propustností dané trasy.
Zjistili jsme, že na vaší adrese umožňuje pevná síť CETIN rychlost připojení až 2 Mb/s .Uzasny