Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Staci upnout do sveraku a klestema s pouzitim hrubsi sily ulomit.
Staré originální propálené hroty. Pokud máte sklony k hoardingu tak jistě takových hrotů máte dost na dně šuplíku.A pak že se nebudou hodit! Blbost, každá věc se bude jednou přijde vhod.
Fajn návod. Já mám ERS50tku, kterou jsem dostal od rodičů někdy koncem základky a zatím žije. Hroty se dají sehnat za příznivé ceny a onehdá jsem se s ní dokonce hrabal ve svém Freerunneru
Mě na ní vadí jediná věc - pokud nepoužíváš originální stojánek, tak se nahřeje rukojeť a pak to pálí.
U nas v praci se rika ze nejdou uz sehnat. Tak jsem vytvoril takovouto nahradu.
Jeden cas kolegove vymysleli nahradit cele pajeci pero nejakym jinym k nemuz se daji hroty sehnat.
Bohuzel to skoncilo na tom ze topne teleso SR-976 je na 220 V a mozne nahradni typy jsou na 24 V - to jsou ty s vnejsim vyhrivanim hrotu.
Ja tuto pajecku doma nemam takze nevim.
Telisko ma 50 W a kdyz by kontinualne topilo 8 hodin coz netopi tak to dela 0,4 kWh. videl bych to 50 na 50 takze spotreba 0,2 kWh a to pri nejdrazsi sazbe co je cca 5 Kc / kWh dela pouhou 1 Kc. Pokud trvate ze bude topit celych 8 hodin tak to prijde na 2 Kc.
v práci používáme pájky Weller s magnetickým hlídáním teploty Magnastat.Tak v práci máme Wellerky taktéž. Dokonce i tu vyhřívanou pinzetu na SMTčka a pájecí/odpájecí stanici. Pájí se s tím hezky, hlavně mě to po čase nepálí v rukách, jak ta ERSka. Ale drahá je ta Wellerka jak sto čertů ...
Udělal jsem k tomu jednoduchou dvoustupňovou regulaci kterou radši nebudu popisovat a šlape to parádně.- shluk paralelně zapojených diod ze šuplíkových zásob, kterej dělá jednocestný usměrnění, co? Klasika
Kdepak diody. Pouziva se seriove zapojeny kondenzator s pajeckou. Takovy ten co je v zarivkovych telesech jako kompenzace ucinniku.
Ten se preklene vypinacem kdyz potrebujete pajet a jinak pajecka jede pres onen kondenzator na primerenou teplotu a nehori toliko hrot.
Tiskni
Sdílej: