abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    3.8.2008 17:14 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr fotoaparátu (3. kolo)
    Ta nová verze seťáku má větší rozlišení a je trochu ostřejší, ale ten rozdíl projeví spíš až na K20D.
    |🇵🇸 avatar 3.8.2008 17:26 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr fotoaparátu (3. kolo)
    Díky.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    3.8.2008 17:41 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr fotoaparátu (3. kolo)
    Ale v setu by měla být normálně k dispozici, kamarád to tak koupil :-).
    3.8.2008 18:10 Václav Kramář | skóre: 31 | Nechanice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr fotoaparátu (3. kolo)

    18-55 II by měl být chlup lepší a set stojí prakticky stejně, takže bych neváhal. Jediná jiná varianta (ale draží) je IMHO Pentax SMC-DA 16-45/4 AL.

    paralaX avatar 3.8.2008 19:01 paralaX | blog: Last_Bullet
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr fotoaparátu (3. kolo)
    Kupovat starší seťák je hloupost, protože nový je výrazně kvalitnější - stačí dohledat.
    andree avatar 3.8.2008 19:35 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr fotoaparátu (3. kolo)
    z pixmanie mam telo fotaku+50/1.8 objektiv.. oboje doslo naraz cca. za tyzden (po uhradeni prevodom.. spolubyvajuci kupoval na kreditku a doslo mu to +/- rovnako...)

    mam aj ten tamron 70-300 (na canone teda, ale to je fuck).. cloveka sice potesi "ten zooooooom", aj 1:2 makro, ale popravde od 200 mm dalej to je aj tak dost drsne uz - trosku pomoze zaclonenie, ale na 300mm+clona 9, to uz chce fest pevnu ruku aj na prave poludnie no... a fotit makro na 300mm, to tiez uz nie je sranda (DOF par mm)... ale je fakt ze co by clovek za tu cenu chcel :-)
    3.8.2008 19:55 pht | skóre: 48 | blog: pht
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr fotoaparátu (3. kolo)
    tamron 70-300 mam, je to hodne muziky za malo penez. s 300 mm fotit jde, na vyssi clony se da vzit stativ. maly DOF se na makra hodi.
    In Ada the typical infinite loop would normally be terminated by detonation.
    4.8.2008 02:32 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr fotoaparátu (3. kolo)
    na vyssi clony se da vzit stativ

    Záleží na tom, co člověk fotí. Třeba na pohybující se zvířátka stativ moc nepomůže, o sportu nemluvě. Při zvýšení citlivosti zase naroste šum… Jinak si ale na svou 55-250 (se stabilizátorem, crop factor 1.6) nemůžu stěžovat, jen se bojím, že bych s ní neměl zkoušet fotit basket, abych nepřišel o iluze. :-)

    |🇵🇸 avatar 4.8.2008 05:07 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr fotoaparátu (3. kolo)
    Děkuju.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Daniel Kvasnička ml. avatar 3.8.2008 21:24 Daniel Kvasnička ml. | skóre: 52 | blog: The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr fotoaparátu (3. kolo)
    Ja jsem o Pixmanii slysel, ze reklamace jsou tam celkem peklo... coz by asi ladilo i s tim, ze to v podstate neni cesky obchod (posilani do Francie atp). Ale osobni zkusenosti zadne.
    FSF: “screw you for not wanting the stuff we produce”, People: “screw you for not producing the stuff we want."
    4.8.2008 09:25 Liborek | skóre: 18 | blog: Liborkovo | (momentálně) Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr fotoaparátu (3. kolo)
    Mé nákupy na pixmánii byly bez problémů, podobné zkušenosti má i několik mých známých (dal jsem na jejich reference). Ale internetové diskuze např. zde či zde vidí některé skutečnosti jinak.
    Heron avatar 4.8.2008 09:52 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr fotoaparátu (3. kolo)
    Včera jsem měl možnost fotit s Canon 40D + Tamron 17-50 2.8 (na fotky rostlin to není) a plná spokojenost. Ještě zkusím Pentax, ale myslím, že už mám vybraný dárek :-).
    Balu avatar 4.8.2008 10:20 Balu | skóre: 25 | blog: Ja a Linux | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr fotoaparátu (3. kolo)
    Ja zas mám s Pixmaniou skôr horšie skúsenosti. Teda ani nie ja osobne, švagriná, kupovala cez nich mobilný telefón. Objednala, zaplatila, dva týždne nič, aj keď na sklade bol, na stránke mali že objednávku vybavujú. Nedá sa priamo im zavolať, majú len callback, na maily neodpisujú, bombardovala ich aspoň tými mailami a žiadosťami na callback, nakoniec jej niekto od nich potvrdil stornovanie objednávky, ktorú však okamžite odoslali kuriérom! Potom jej napísali, že teda aby zásielku neprebrala, keď ju už naozaj nechce, a trvalo potom ešte ďalšie dva týždne kým jej peniaze vrátili. Navyše mať len ročnú záruku podľa francúzskych zákonov tiež nie je práve ideálne.
    Počítač bez Windows je ako kakao bez kečupu.
    4.8.2008 17:16 Jarda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr fotoaparátu (3. kolo)
    Taky špatná zkušenost... Objednal jsem foťák, který deklarovali dostupný skladem. Obratem zaplatil (protože jiný způsob než platbu předem neumožňují), načež mi přišla informace, že skladem není (to se následně objevilo i na webu). Na dotaz odpověděli, že skladem bude za tři týdny, tak jsem šel koupit jinam a objednávku zrušil. Na peníze se pak čeká snad dva týdny, což je nepřípustné (vracejí to ze zahraničního účtu, čemuž taky moc nerozumím, když jim člověk platí na český účet).

    Suma sumárum: nepravdivá reklama a nedostupná podpora (na odpověď jsem čekal běžně i dýl než je jimi deklarované maximum tuším 24 hodin)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.