Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.50.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Komunita kolem Linux Containers po roce vývoje představila (YouTube) neměnný operační systém IncusOS speciálně navržený pro běh Incusu, tj. komunitního forku nástroje pro správu kontejnerů LXD. IncusOS poskytuje atomické aktualizace prostřednictvím mechanismu A/B aktualizací s využitím samostatných oddílů a vynucuje zabezpečení bootování pomocí UEFI Secure Bootu a modulu TPM 2.0. Postaven je na Debianu 13.
Mozilla začne od ledna poskytovat komerční podporu Firefoxu pro firmy. Jedná se o podporu nad rámec stávající podpory, která je k dispozici pro všechny zdarma.
V Bolzanu probíhá konference SFSCON (South Tyrol Free Software Conference). Jean-Baptiste Kempf, zakladatel a prezident VideoLAN a klíčový vývojář VLC media playeru, byl na ní oceněn cenou European SFS Award 2025 udělovanou Free Software Foundation Europe (FSFE) a Linux User Group Bolzano‑Bozen (LUGBZ).
Open-source minimalistický trackball Ploopy Nano byl po modelech modelech Classic a Thumb Trackball také aktualizován. Nová verze Nano 2 používá optický senzor PAW3222 a k původně beztlačítkovému designu přidává jedno tlačítko, které ve výchozí konfiguraci firmwaru QMK přepíná režim posouvání koulí. Sestavený trackball nyní vyjde na 60 kanadských dolarů (bez dopravy a DPH).
Github publikoval Octoverse 2025 (YouTube), tj. každoroční přehled o stavu open source a veřejných softwarových projektů na GitHubu. Každou sekundu se připojil více než jeden nový vývojář. Nejpoužívanějším programovacím jazykem se stal TypeScript.
Kit je nový maskot webového prohlížeče Firefox.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.5. Přehled novinek s náhledy v oznámení na blogu.
Německo zvažuje, že zaplatí místním telekomunikačním operátorům včetně Deutsche Telekom, aby nahradili zařízení od čínské firmy Huawei. Náklady na výměnu by mohly přesáhnout dvě miliardy eur (bezmála 49 miliard Kč). Jeden scénář počítá s tím, že vláda na tento záměr použije prostředky určené na obranu či infrastrukturu.
Po dvaceti letech skončil leader japonské SUMO (SUpport.MOzilla.org) komunity Marsf. Důvodem bylo nasazení sumobota, který nedodržuje nastavené postupy a hrubě zasahuje do překladů i archivů. Marsf zároveň zakázal použití svých příspěvků a dat k učení sumobota a AI a požádal o vyřazení svých dat ze všech učebních dat.
V dalším mailu by požadoval údaje k bankovnictví - tolik k tomu "bank transfer".
Takže asi nejen číslo účtu.
BTW hlavně mě zarazilo to naprosto přesné cílení (přesně to, co jsem prodával).
BTW hlavně mě zarazilo to naprosto přesné cílení (přesně to, co jsem prodával).Ano, protože narozdíl od spamu typu "drahoušek zákazník" to dělá živý člověk v zemích s levnou pracovní silou. Nejspíš podvodníkům došlo, že než poslat desetitisíce nesmyslů, které odhalí i hloupý uživatel s IQ houpacího koně, je lepší poslat jeden cílový e-mail, který dokaže zmást skoro každéjho, o kdo tomto typu podvodů nevěděl nebo není přehnaně paranoidní (pokud člověk vůbec může být přenaně paranoidní
).
PS: moc bych za to nedal, kdyby ta najatá levná pracovní síla co posílá tý jednotlivý cílený mejly byl fakt ten Kotyz, kterej sedí doma na prdeli, láduje se klobásou, chlastá k tomu černýho kozla, komentuje dění na Facebooku a tahá z tebe číslo účtu
moc bych za to nedal, kdyby ta najatá levná pracovní síla co posílá tý jednotlivý cílený mejly byl fakt ten Kotyz, kterej sedí doma na prdeli, láduje se klobásou, chlastá k tomu černýho kozla, komentuje dění na Facebooku a tahá z tebe číslo účtuNedovedu si představit moc zaměstnání, která by byla příjemnější než tohle
Ale ted pudu zase zpatky do skoly (na psychologii, tam sem jeste nebyl), takze uz to s tim flakanim po cely dny nebude tak horky.
...rači mi napiš kolik chceš za ten NTB...
Sedm tisíc korun českých.
...jestli to utáhne CF.
Co to je?
Ne ne, spíš Compiz-Fusion ne?
), na to snad až tak moc "vybledlina" nevadí, ne? Jinak, jak už tady někdo napsal, čekám až mi doroste "vrh B", do tý doby ty prachy "navíc" nevymyslim...
ale je to na práci, né na presentace, takže v pohodě
V takovém případě přece počkám, až dostanu do ruky vyplacené peníze a pak teprve budu posílat případný rozdíl zpátky ne?
only special customers were allowed to buy my anus
Tiskni
Sdílej: