abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    =^..^= AmigaPower® avatar 26.12.2010 11:37 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    ...nepochopil, podle mně sloužej ke zhoršení přístupu k fotkám, videím, atd.
    26.12.2010 12:59 frdrx | skóre: 29 | blog: frdrx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    Jde o ten horší případ.
    Patička mi slouží k tomu, abych si lépe poznal svoje příspěvky.
    corwin78 avatar 27.12.2010 09:39 corwin78 | skóre: 10 | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    Kdysi jsem četl, že překlad Facebooku dělají sami uživatelé, takže bych to spíš tipl na ty lamy...
    Česká pirátská strana - "Internet je naše moře...".
    27.12.2010 10:12 frdrx | skóre: 29 | blog: frdrx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    S největší pravděpodobností to bude v nějakém poměru kombinace obojího.
    Patička mi slouží k tomu, abych si lépe poznal svoje příspěvky.
    Jakub Lucký avatar 27.12.2010 16:11 Jakub Lucký | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    Tak z toho bych stříkal jak švestkovej knedlik aneb je to tak... Omlouvám se, nenašel jsem lepší screenshot...
    If you understand, things are just as they are; if you do not understand, things are just as they are.
    AsciiWolf avatar 27.12.2010 21:05 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    LOL :-D
    26.12.2010 13:13 hmm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    Tak proč to používáš, když ti tak vadí? Já ho nemám, netrápí mě to, a je mi to úplně fuk ;-)
    xkucf03 avatar 26.12.2010 15:17 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    +1
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    26.12.2010 17:49 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    |🇵🇸 avatar 26.12.2010 18:10 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    Všechno má své klady a zápory. Mně je jenom líto těch, kteří na to "skočí".
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    26.12.2010 13:18 kolcon | skóre: 15 | blog: kolcon
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    jen podotykam, ze spravny preklad je Atlas Hub
    Chytrex avatar 26.12.2010 13:20 Chytrex | skóre: 30 | Bohumín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    LOL
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS .:. define QUESTION ((bb) || !(bb)) .:. Odmítám vaši realitu a nahrazuji ji svou vlastní..
    Heron avatar 26.12.2010 17:41 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    Tak to mě dostalo. :-D
    26.12.2010 21:22 phr | skóre: 13 | blog: no_comment | Klatovy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    To je skvělý, to si nech patentovat.
    "Umělá inteligence se nemůže rovnat přirozený blbosti"
    26.12.2010 14:37 repli
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    Vše má svoji logiku, to že v tom vidíte pravý opak je spíš Váš problém. ;-)
    Jendа avatar 26.12.2010 15:07 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    To je jenom nestandardní názvosloví. Někdo si pod bezpečností a zabezpečením představí to, co ty; Facebook si pod tím zřejmě představuje „zabezpečení účtu proti ztrátě, proti zapomenutí hesla“. Bezpečnostní otázka má zase netušené možnosti využití.
    otasomil avatar 26.12.2010 18:30 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku

    Nemam rad xichtbuk. Ne kvuli technologii, ale kvuliva tomu ze je to akorat dalsi platforma k drbani.

    Kdyz jsme byli mali tak jsme se smali babkam pred kvelbem jak tam tlachaji kde, co, jak a s kym.

    Budoucnost je takovato. Chtelo by to sehnat nejaky dnesni babky, dat jim soucasny notebook a udelat foto neb uvedena fotografie resp notebook je z dob kdy nejaky social network patrilo do ery scifi.

    K drbani o vsem moznym staci tento web. Jakapak centralizace drbu na xichtbuku.

     

    Jsem pro decentralizaci drbaren.

    K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
    |🇵🇸 avatar 26.12.2010 19:22 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    Sdílení informací je celkem přirozené. Co tam kdo hází, je věc druhá. Bývalá spolužačka básničky a umělecké fotky, kamarád odkazy na fajnou hudbu, občas to někdo použije, když potřebuje s něčím rychle poradit... Proč ne? Myslím si, že to může rozšiřovat obzory. Díky last.fm a pár lidem na XB jsem objevil spoustu hudby, pár lidí mi tam poradilo (nebo já jim) -- budeš se divit, ale BFU neumí používat Google, tady to může někdo udělat za ně, když si řeknou. A tak dál.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    |🇵🇸 avatar 26.12.2010 19:24 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    Jsem pro decentralizaci drbaren.

    Diaspora a podobné záležitosti jsou celkem v začátcích. Laconi.ca může běžet na vlastním serveru. Tři tečky. Jo, bude to fajn, ač já to třeba nejspíš nevyužiju.

    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    limit_false avatar 26.12.2010 18:37 limit_false | skóre: 23 | blog: limit_false
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    Mimochodem, pochopil někdo, k čemu jsou dobré ty nové profily?

    Vytahnout z lidi dalsi info. That's all.

    When people want prime order group, give them prime order group.
    limit_false avatar 26.12.2010 18:37 limit_false | skóre: 23 | blog: limit_false
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    * info -> intel
    When people want prime order group, give them prime order group.
    |🇵🇸 avatar 26.12.2010 19:16 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    Mi přišly jako staré, akorát hnusnější, ale nestudoval jsem to... tak se ptám.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    26.12.2010 18:54 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    Btw co jsou zač ty nové profily? (Nejsem na fb tak nevim).
    Rezza avatar 26.12.2010 19:37 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    Nektere informace celkem pekne vytahne napovrch, nektere naopak pekne zakope hluboko kdovi kde ;-) Nejak nechapu jakekoliv "zabezpeceni" na FB - od toho je, aby se tam sdilelo! Kdo nechce sdilet - nemusi tam lozit :)
    Dalibor Smolík avatar 27.12.2010 12:53 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost podle Xichtbuku
    Velmi nízká" -- a že s tím můžu něco dělat.
    Klasická zpráva spamu typu sociálního inženýrství. Ani jsem se neobtěžoval na to klikat.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.