abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    12.3.2011 00:22 Metalica
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    USB 3.0? Já bych počkal na Thunderbolt... ale do budoucna má smysl obojí (pokud to nebudeš za dva roky vyhazovat)
    |🇵🇸 avatar 12.3.2011 00:24 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    Na nic čekat nemůžu, prostě USB 2.0, nebo USB 3.0 -- zatím mě mimo těch externích disků nenapadá žádné využití, které by za ty tři stovky stálo, přitom to půjde do mašiny, která bude jenom na zálohy, kompilaci a práci se skenerem a tiskárnou.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    12.3.2011 00:28 Metalica
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    USB 2.0 je samo o sobě dost rychlý (až 480 Mbit/s, tedy 60 MB/s). A jestli je to jenom na to co píšeš (tedy ne na desktop), tak bych si za 3.0 nepřiplácel...
    |🇵🇸 avatar 12.3.2011 00:31 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    Hlavně mě nenapadá to využití. Pak bych o tom možná i uvažoval. (On to tak trošku desktop bude, ale rozhodně ne příliš konvenčně využívaný.)
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    12.3.2011 00:37 Metalica
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    Zatím asi žádné - ledaže bys často potřeboval něco vysokou rychlostí přenášet na ext. disk nebo flashku, potom by se ti to časem vrátilo. Takhle si počkáš, ale jestli nebudeš kopírovat 2GB+ soubory, tak to snad ani nepoznáš... Do budoucna to může být problém kvůli rostoucí velikosti souborů (hlavně videa)
    12.3.2011 00:40 Metalica
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    Ještě snad ještě, že 3.0 umí pouštět do zařízení skoro dvojnásobek šťávy, třeba se najdou zařízení (takové ty gadgety jako větrák do USB), kterým by napájení z 2.0 nestačilo
    Jendа avatar 12.3.2011 00:48 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    Třeba vysavač do USB, který David má :-)
    12.3.2011 17:25 jnd | skóre: 1 | blog: lnx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    To umí USB 2.0 taky, obvykle jsou to ty červený porty
    12.3.2011 00:50 Kvakor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    No, USB 2.0 msice může mít papírově 60 MB/s, ale v praxi jsem neviděl nic, co by takovouto rychlost opravdu vytáhlo - běžná je okolo 20-25 MB/s, opravdu rychlá zařízení se mohou dostat i ke čtyřiceti.

    PS: Osobně bych u nové desky asi voli eSATA - na deskách konektory jsou a v případě potřeby není problém je dodat a hlavně, disk funguje nativně (tj. nedělají se žádné překlady komunikace), takže chodí všechny featury od NCQ přes SMART až třeba po zjišťování teploty.
    Jendа avatar 12.3.2011 00:54 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    Nejrychlejší USB disk, co jsem viděl, dělal kolem 30 MB/s. Ale nezkoumal jsem, kde je úzké hrdlo. Délka zálohování mě moc netrápí, navíc jakmile se zapne šifrování, úzké hrdlo je v procesoru.
    otasomil avatar 12.3.2011 07:23 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz

    >>> Nejrychlejší USB disk, co jsem viděl, dělal kolem 30 MB/s

    Ano to je maximum USB 2 protoze uvedene rychlosti 480 Mbit/s = 60 MB/s nalezi rezie pro obsluhu protokolu a pod ktera cini neco kolem 50% takze 30 MB/s je takove to maximum.

    K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
    Jendа avatar 12.3.2011 00:37 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    Teoreticky by měla USB 3.0 zařízení při přenosu dat méně vytěžovat procesor (díky DMA).
    |🇵🇸 avatar 12.3.2011 00:40 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    Prakticky?

    Jinak ještě koukám, že by to mělo být efektivnější na napájení.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Jendа avatar 12.3.2011 00:47 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    Prakticky?
    Máš jedinečnou možnost si to koupit, udělat benchmarky a obohatit jimi obsah AbcLinuxu!
    Jinak ještě koukám, že by to mělo být efektivnější na napájení.
    Jo, na to jsem zapomněl, USB 3 poskytuje vyšší proud.
    otasomil avatar 12.3.2011 07:39 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz

    V USB 3 uz nepujdou periferie s rozhranim USB 1.1 napr mys, klavesnice, starsi fotaky....

    K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
    |🇵🇸 avatar 12.3.2011 08:02 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz

    Máš to nějak podložené? Já našel jenom, že

    It should be noted that USB 3.0 devices are not required to be backward compatible with USB 1.1 host ports although supporting full-speed and low-speed modes are allowed.
    And, yes, it's backward compatible with USB 1.1, and 2.0.

    BTW konečně využití, které se mi zamlouvá:

    • Video display solutions, such as DisplayLink USB video technology
    • Multi-channel audio interfaces
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    otasomil avatar 12.3.2011 09:53 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz

    Zapujceny USB 3 na expresscard v notebooku - mys a muj stary fotak lumix nechodi, USB 2 flashdisky, ctecka pam karet hama 54in1 ano.

    Po pripojeni mysi nebo fotaku ani system (win7) neoznamuje instalaci zarizeni. Pri pripojeni zarizeni USB2 system nainstaluje ovladace a vse funguje.

    Ale vim ze jsem to nekde cet ze USB1.1 uz chodit nebude.

     

    Pokud budete porizovat novy motherboard tak neni problem pozdeji pridat pciex rozsireni paklize USB3 nebude onboard.

    K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
    13.3.2011 14:56 Matlák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    Po pripojeni mysi nebo fotaku ani system (win7) neoznamuje instalaci zarizeni. Pri pripojeni zarizeni USB2 system nainstaluje ovladace a vse funguje.

    A linux, to samé? V dmesg by se mohla objevit smysluplná hláška (na rozdíl od win7 které "prostě nic neudělají")
    otasomil avatar 13.3.2011 17:28 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz

    Uz jsem to vratil a tak nemohu slouzit s dmesg.

    K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
    Jendа avatar 12.3.2011 00:35 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    Má smysl pořizovat základní desku s USB 3.0?
    Ne, a dokud si někde nepřečtu, jak je omezený DMA přístup vnějšího zařízení, tak to ani chtít nebudu. Útok s přepsáním paměti přes firewire mi docela stačil.
    Saljack avatar 12.3.2011 08:15 Saljack | skóre: 28 | blog: Saljack | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    Jenže firewire je taky pěkný svinstvo, který podle mě nemá existovat. Chvíli jsem dělal v servisu a tolik zařízení zničených firewirem by mě rychle odradilo od jeho používání.
    Sex, Drugs & Rock´n Roll.
    stativ avatar 12.3.2011 08:25 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    USB 3.0 AFAIK DMA nemá.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    Jendа avatar 12.3.2011 10:37 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    Hmm. Tak na to koukám znova a nějak si nejsem jistý, kam že to DMA vlastně vede.
    12.3.2011 15:02 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    Imho normálně do operační RAM nebo do paměťového prostoru sběrnice, na kterou je řadič připojen. To, že to má DMA ještě neznamená, že to bude zapisovat kamkoliv si zařízení řekne. Pokud ten USB DMA řadič naprogramuje OS správně, tak se nic přepisovat nebude. Ovšem jestli maj v USB protokolu něco jako "write anywhere to mem", tak to může být vskutku problém. Na druhou stranu pro clustery je to neocenitelné :-D.
    stativ avatar 12.3.2011 08:28 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    Podle mě USB 3.0 má smysl. Za chvíli to bude všude a nechávat se omezovat tím, že sis vybral desku bez USB 3.0 je blbost. Navíc zrychlení je příjemné (mám USB 3.0 externí disk) a na rozdíl od eSATA/FireWire jsou externí disky s USB 3.0 levnější (akorát budeš muset oželet DMA).
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    12.3.2011 09:00 Begleiter | skóre: 47 | blog: muj_blog | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    USB 3.0 má smysl. Za chvíli to bude všude

    Přesně tak.

    |🇵🇸 avatar 12.3.2011 09:10 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    Jako třeba v chlebu?
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    12.3.2011 09:12 Begleiter | skóre: 47 | blog: muj_blog | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz

    Možná i v houskách. :-D

    otasomil avatar 12.3.2011 09:55 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
    12.3.2011 15:06 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    a na rozdíl od eSATA/FireWire jsou externí disky s USB 3.0 levnější
    To jsou věci. To teda pak nechápu proč, zvlášť když SATA elektronika je na většině disků.
    stativ avatar 12.3.2011 17:17 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    Je to kravina, ale na rovinu – co je dneska logické? Sehnat neširokoúhlý nebo matný monitor je dneska taky takřka nemožné a když už je, tak je obvykle pěkně drahý.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    |🇵🇸 avatar 12.3.2011 17:48 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    Matné monitory jsou, neširokoúhlé se znovu objevují (ale na 16:10 nevidím nic špatného).
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    12.3.2011 18:46 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    Tak zmatnění poslední vrstvy LCD mě spíš přijde jako akce navíc. Takže bych to osobně řadil spíš k tomu USB. Stejně tak jako požadavek na 4:3 v prostředí, kde převažuje to druhý. To, že je to blbý je ale jiná věc.
    1.4.2011 15:44 j AM | skóre: 2 | blog: skeptik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    To se dá v případě potřeby řešit přídavnou kartou.
    pushkin avatar 13.3.2011 12:41 pushkin | skóre: 43 | blog: FluxBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotazy: využití USB 3.0, gopay.cz
    Touched By The Crimson King od Demons & Wizards je nářez.
    Stejný, jako In the Court of the Crimson King od King Crimson? ;-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.