Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Student zabetonoval (patrne tmelem na obkladacky) do zdi kostela USB flashdisk pro ukladani souboru. Vice zde.
Prej to prislo z emeriky.
Naprosto neznaly clovek vidi vylomeny konektor v notebooku jen co notebook na vycnivajici konektor flashdisku "nasadi". Njn holt "umelci" ....
Prakticke reseni je flashdisk zalit do kousku ocelove trubky s retezem pro kozu a privazat k lavicce nekde v podchodu ci na vlakovem nastupisti.
Jakpak dlouho bude trvat nez to zakazou kvuliva sireni terorismu a kindrporna.
Toz co .... kdepak bude druhy flashdisk u nas v CR ?
Tiskni
Sdílej:
Prakticke reseni je flashdisk zalit do kousku ocelove trubky s retezem pro kozu a privazat k lavicce nekde v podchodu ci na vlakovem nastupisti.Nebo ho zazdít celý i s prodlužkou, která by visela ven…
Mám ženu, psa a děti!Řazeno dle priorit?
miniusbUSB na pochodu myslíš, ne?
This article may be confusing or unclear to readers.Mám na mysli samici pro druhý zleva
Mám na mysli samici pro druhý zlevaTo je typ mini-B.
No, běžnější asi je, ale z microUSB je teď afaik EU standard pro nabíječky mobilů (vím o Nokiích a HTC, které to mají)No vidíš, důvod pro to, ho nepoužívat. Ještě tam pak někdo příjde a bude do něj rvát nabíječku
Kdyby tam někdo na druhý straně zdi měl připojenejch 230V, tak bude mít docela trollfaceÁáách! Jdu hledat vhodnou díru s přípojkou v dosahu a s možností umístění webkamery poblíž. (existoval RS232 optopřevodník, tak třeba je něco takového i na USB).
J = 0x04A e = 0x065 n = 0x06E d = 0x064 а = 0x403Co to?
Hezkých pár paragrafů na to bude.Pokud to bude mít odpovídající krytí tak by ani nemuselo.
Mimochodem, nedá mi to se nezeptat:Jeden člověk s přezdívkou Jenda se tu před mnoha a mnoha lety zaregistroval, napsal jeden komentář a od té doby přezdívku blokuje. Pak tu byla diskuze o IDN, kde někdo už asi po sté omílal homograph attack, a já dostal Nápad…J = 0x04A e = 0x065 n = 0x06E d = 0x064 а = 0x403Co to?
A jak to vlastně všichni zjišťují? Slušný občan si nepotřebuje dělat hexdump všeho, co na webu najde. Že by TouchBook neměl font pro cyrilici?Mimochodem, nedá mi to se nezeptat:J = 0x04A e = 0x065 n = 0x06E d = 0x064 а = 0x403Co to?
Mě spíš fascinuje, že se lidi nebojej tam připojit kompa. Kdyby tam někdo na druhý straně zdi měl připojenejch 230V, tak bude mít docela trollfaceTo mě taky napadlo... Jestli někdy půjdu drop-cachovat, určitě nebudu bez alespoň voltmetru..
Já jsem dal bez problému palec - ukazováček 400V jenom jsem se lekl.Na 3 fázu k míchačce?
Přepěťová ochrana do 2kVNěkdo sháněl VN trafo z televize? :)
A proč kamera?! Prostě zařízení počká na zahájení USB komunikace a když začne NTB bezproblému komunikovat, narve tam z kondenzátoru (viz danyk) několik desítek kilovoltů při proudu několika 10 AŽe ty jsi ten komentář nedočetl do konce?.
No je fakt, že ten RFID čip nebu mít velkou kapacitu.Proč? NAND nepotřebuje ani elektron dokoud s ním není potřeba komunikovat. Klidně to zařízení může mít nějaký malý kondík nebo dobíjecí knoflíkovou baterku (tu kterou se udržují naživu RTC) a až sesbírá dost energie, komunikace může začít. A bylo by to i docela fér. Ty dáš trochu energie na přežití a já data. Pěkně kus za kus. Jinak tohle nestojí moc (ale jsou i levnější) a energie by to asi dalo do boha.
Mě spíš fascinuje, že se lidi nebojej tam připojit kompa. Kdyby tam někdo na druhý straně zdi měl připojenejch 230V, tak bude mít docela trollface.Je pravdou že v tomhle společně s jinými vlastnostmi je RFID (nebo asi ne RFID, ale něco na ten princip) dokonalejší. Krom bezpečnosti před konektorem plným energie by to nabízelo také ještě:
Je pravdou že v tomhle společně s jinými vlastnostmi je RFID (nebo asi ne RFID, ale něco na ten princip) dokonalejší. Krom bezpečnosti před konektorem plným energie by to nabízelo také ještě:RFID zapper.
Komunikaci se všemi klienty v blízkosti nodu.Cílem *cachingu je najít tu věc (někdo může mít ještě vyšší cíle, jako dostat se na hezké místo), ne jen se dostat do její blízkosti.
Možnou synchronizaci dat kdy je možnost že by klienti poskytly trochu svého úložného prostoru a tak by se data mohla šířit dál na další nody jen tím, že by kolem nich procházeli lidi.Takhle jsem si přestavoval alternativní síť v případě rozličných zásahů do Internetu.
Ale je pravda, že mrtvé schránky v tomhle oplývají docela zajímavou jednoduchostí (s určitým nebezpečím).Také je možnost dát tam Obex server s přístupem přes IrDA (z bazaru za pár stovek) nebo blautatut (za trochu víc stovek) živený nevímzčeho (je potřeba kolem 0,5 W, ale kdyby se to zapínalo čudlíkem a po přenosu zase vyplo, tak by to mohlo vydržet docela dlouho i na baterku).
RFID zapper.No tak tu cache může vždycky někdo zničit, já myslel ochranu klienta. Alternativní internet by musel být pasivní a musel by být skrytý (tedy žádný solární články nebo tlačítka ve zdi).
No nesmělo by to připomínat 9V baterku napájející modrou ledkuRaději opravdu ne. Ještě by kvůli tomu nevinný tramvaják dostal pokutu.
John to přežil? Škoda.
Ministr vnitra Radek John jízdu pod majákem vysvětlil tím, že spěchal na Malou Stranu, kde byla ohlášena teroristická hrozba.
Někdo si všiml, že na Malé Straně jsou matfyzáci.
Ministr vnitra Radek John jízdu pod majákem vysvětlil tím, že spěchal na Malou Stranu, kde byla ohlášena teroristická hrozba.I kdepak. To si jen novináři špatně vysvětlili Radkovo tvrzení "musím si odskočit na malou stranu".
No nesmělo by to připomínat 9V baterku napájející modrou ledkuKdybych byl tenorista a chtěl někde tajně (!!) nainstalovat bombu, tak poslední, co mě napadne, bude dávat na ni blikátka..
BTW: co takhle udělat nějakou „bojovku“ pro Ábíčkáře a podobné lidi? Takový mix outdooru a hackování.Slyšel jsem o tomhle.
najdu na nádraží autorsky chráněný obsah a blablabla…, tak jsem to myslel jako vtip
Existují sice jen umělohmotné a nějaký kov čistě jen jako kontaktA hele. Já o vlku… a vlk už se dávno používá.
[...] a jak se budou tvářit uživatelé, když to bude naformátované na něco jiného než je vFAT.No, řeknou si: "Zase nějakej anti-w32 troll!"