Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
Pointa je práve v tom, že ak ideš kupovať skrutku s označením M16, tak musíš vedieť, že niečo také ako STN/ČSN pre skrutky existuje a musíš tú normu v tej časti mať naštudovanú. Štúdiu sa nevyhneš.
Prečítaj si na obale zloženie. Pokiaľ nečítaš ani to, určite nebudeš čítať ani nejaké predpisy upravujúce zloženie jednotlivých výrobkov.Jenze ty predpisy staci precist jednou a navic v mnoha pripadech vicemene specifikuji akorat to, co by lide implicitne ocekavali (napr. ze maslo a syr musi byt z mleka, ci jahodovy dzem z jahod). Me treba u vyberu dzemu prijde znacne prakticke, ze se staci orientovat podle jmena ('extra/vyberovy dzem') a tim hnedka vyradit 90 % ruznych suntu, slozeni pak staci zkoumat jen u tech vyrobku, ktere tim prvnim filtrem prosly.
...takze by bylo mnohem smysluplnejsi je nazyvat treba 'maslova pomazanka'.
Což je přesně ten unijní newspeak, který se mi nelíbí.
ty asi vôbec nevieš, čo je maslo:), moja babka ho mútila doma v takomto niečom, z domácej smotany nazbieranej z domáceho mlieka, potom sa tá hruda masla krásne vyzdobila vidličkou a dala do misky z ľadovou vodou zo studne... to čo sa predáva teraz ako maslo sa na tzo vôbec nepodobá
http://www.stream.cz/kategorie/482-peklo-na-taliri
poučná záležitost (pouštět si před návštěvou hypermarketu - člověk pak ušetří :))