Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Vic me vadi ze musim sundavat sluchatka s hudbou - k bezdratovym jsem se jeste neodhodlal.
To se ani neodhodlávej, protože stojí za hovno. To radši pořádný dlouhý kabel. Třeba ten u HD 565, které jsou na obrázku, má asi tři metry, což na vaření čaje na druhém konci místnosti stačí.
stat u pc me pripada proste divne, sice jsem to jeste nezkousel ale myslim ze bych to nevydrzel ani hodinu.ja myslim ze bych to vydrzel tak 10 minut. Navic bych stejne nic neudelal, protoze misto programovani bych se musel soustredit abych se neprevratil...
Hmm, tak nevím, jestli to vynaložené úsilí stojí za to.
Jak jsem někde psal, vyšší rychlost není primární smysl, proč to dělám. Pokud bych ale uvažoval právě rychlost, tak na půl roku mi sice klesla, nicméně po dalším roce už z nárůstu benefituji.
Kompletní změna je navíc docela efektivní způsob, jak se zbavit většiny zlozvyků — na QWERTY jsem brutálně protežoval levou ruku.
Tiskni
Sdílej: