abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:11 | IT novinky

    Evropská komise naléhavě vyzvala členské státy EU, aby kvůli ochraně nezletilých na internetu urychlily zavádění unijní aplikace pro ověřování věku a zajistily její dostupnost do konce roku. Členské státy mohou zavést aplikaci EU pro ověřování věku jako samostatnou aplikaci nebo ji integrovat do takzvané evropské peněženky digitální identity.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    30.4. 23:33 | Nová verze

    Richard Biener oznámil vydání verze 16.1 (16.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 16. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 23:11 | Nová verze

    Zulip Server z open source komunikační platformy Zulip (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 12.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 12:11 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. v úterý 30. dubna 1996, byl spuštěn Seznam.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    30.4. 11:44 | Komunita

    Byly zpracovány a zveřejněny všechny videozáznamy, které stojí za zveřejnění, z konference FOSDEM 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 01:11 | IT novinky

    Od úterý 28. dubna musí nově uváděné notebooky v Evropské unii podporovat nabíjení přes USB-C. Jednotná nabíječka byla schválena Evropským parlamentem v říjnu 2022.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 57
    29.4. 23:44 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-31431 pojmenované Copy Fail v Linuxu, konkrétně v kryptografii (AF_ALG). Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na všech distribucích Linuxu vydaných od roku 2017. Pomocí 732bajtového skriptu. V upstreamu je již opraveno. Zranitelnost byla nalezena pomocí AI Xint Code.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    29.4. 17:44 | Nová verze

    Textový editor Zed dospěl do verze 1.0. Představení v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.4. 04:44 | Komunita

    Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    29.4. 03:55 | Nová verze

    VNC server wayvnc pro Wayland kompozitory postavené nad wlroots - ne GNOME, KDE nebo Weston - byl vydán ve verzi 0.10.0. Vydána byla také verze 1.0.0 související knihovny neatvnc.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (24%)
    Celkem 1470 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    bazil avatar 13.7.2005 02:42 bazil | skóre: 33 | blog: sluje | Miroslav
    Rozbalit Rozbalit vše jojo
    už sem si všiml tak před 3 hodinama, jen nepišu blog, ty RSS sou super :-)
    Taky na ABCLinuxu používám RSS, ale ne na Diskuse, ale jen na články :-( a zprávičky.
    bazil avatar 13.7.2005 03:17 bazil | skóre: 33 | blog: sluje | Miroslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jojo
    ono se prave nekdy v tech diskuzich najde neco zajimavyho ... a nekdy ne
    13.7.2005 06:17 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Já ho varoval...
    Pokusil se to napsat už 2x, varoval jsem ho soukromym emailem, ale prevít neposlechl. Zasloužil by si pár facek!
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    13.7.2005 12:46 Tomáš Mudruňka
    Rozbalit Rozbalit vše Uz to smazali :)
    :)
    13.7.2005 16:29 #Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Hnusné?
    Ani bych neřekl! Spíš hnusný hardware...
    13.7.2005 16:51 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Potřetí
    13.7.2005 18:51 misterlister | skóre: 12 | blog: aiyyo
    Rozbalit Rozbalit vše Linux a warez
    Zdravím,

    Nemohu si pomoci, ale celé to ,,zhrození" nad warezem pod Linuxem mi přijde směšné. Jednak lidé crackují komerční linuxové programy již nějaký ten pátek (viz VMware) a jednak - jaké jsou predispozice uživatelů Linuxu k tomu, být čestný/slušný/ochotný platit, když to mohou mít zadarmo? Nedomnívám se, že by to mohl být fakt, že je jádro pod GPL.
    Mikos avatar 14.7.2005 00:26 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux a warez
    Souhlasím s vámi, také mi to přijde směšné. Sice od té doby co používám Linux chci mít všechno legální (přesněji svobodné), ale rozhodně to nemá nic společného s nějakou "morálkou" či tak něčím, prostě mě uchvátila filosofie Free softwaru a snažím se tuto ideu podporovat jak jen to jde. Nicméně v době kdy sem ještě používal Windows (více jak 2 roky zpátky) jsem neměl absolutně žádný problém s tím si něco cracknout, atp. A nestydím se za to ;-)

    Každopádně nechápu jaký by měl být rozdíl mezi tím když si něco lidé crackují ve Windows a nebo v Linuxu. To hrozné rozhořčení místních linuxáků opravdu nepochopím. Jistě, do diskuze návody na cracky a podobné nelegální věci nepatří (a je dobře že je to promáznuto), nicméně to jak na to někteří z místní komunity reagují je skutečně směšné...
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.