Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
>Jsem vcelku zklamán Warez se začal šířit i pod Linuxem viz. tato >diskuse. Doufám že ji brzo někdo a Adminů smaže.To by mě zajímalo zdali by autor tohoto odstavce změnil názor, pokud by byl vlastníkem zařízení jehož ovladač si musí ještě dokoupit?! Je dost nespravedlivé, že zařízení (v mém případě modem Well56PCI-RWM - HW modem s čipem HCF) funguje ve Windows s dodávanými ovladači bez problémů, avšak v Linuxu funguje plnohodnotně jen s jádry 2.4 a ovladače pro kernel řady 2.6 fungují jen s rychlostí 14,4kbps. Pro plnou rychlost 56kbps v jádrech 2.6 si musíte koupit ovladače za 15 dolárů a to je docela dost když připočtu že jsem ten modem koupil za necelé dva tisíce (koupeno někdy v roce 2001 či 2002 - to jsem ještě pracovat s Wokny). Neříkám, že jsem příznivcem Warez, ale v tomto případě jsem pro Warez. Prodávat ovladače je podle mne ohavnost.
Ten modem není paskvil! Je stabilní, nezatěžuje CPU (jde o hardwerový modem) atd.Aaaa, pan bude expert. Ten modem je hardwarovy a proto potrebuje jakesi obskurni ovladace od vyrobce, ktere bez klice funguji pouze na 14,4kbps a bez funkce faxu. To je fakt hardwarovej modem jako stehno! ROFL!
Tiskni
Sdílej: