Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Čítal som si všeobecné zmluvné podmienky k jednému takému produktu. Nie celé, ale zaujalo ma čo sa myslí pod pojmom "poistná udalosť - infarkt". Prirodzene, nie je infartk ako infarkt. Mal som pocit, že v tej zmluve je slovne popísané, ako musí vyzerať krivka EKG (div že tam nebolo napísané pod akým uhlom ako dlho stúpa a klesá) a výsledky ďalších meraní, na to aby to bolo uznané ako infarkt. Celkom jednoznačne to človek, ktorý nie je kardiológ nemá šancu pochopiť. Ako môžu odo mňa očakávať, že podpíšem zmluvu, v ktorej sú state, ktorým nerozumiem ani zbla?
Videl som, ale aj produkt pri ktorom tam človek vrazí na začiatku vyššiu sumu, keď sa to rozhodnem zrušiť, tak dostanem naspäť to čo som ta vrazil plus aspoň 3 percentný úrok. Ak zomriem, dostane moja rodina to čo som tam vrazil, plus úrok, plus poistnú sumu. Tá môže byť napr. tak veľká, ako to čo som tam vrazil. Nie sú v tom žiadne úrazy, náhrady ušlého zisku, nič podobné. Buď som mŕtvy, alebo nie. Moc tam nie je kam uhnúť. Pripadá mi to lepšie ako bežný hlúpy účet v banke.
Naštěstí spoluhráč ze sportovního oddílu do "toho" dělá taky, tak mi "namíchal" Důchodové pojištění s garantovanou dobou výplaty, když se mi něco stane, tak to rodina dostane celé najednou, pokud to přežiju, tak mám dostat invalidní důchod. Když dožiju konce, dostanu to naspořené. Životní pojištění mi nutil taky, ale na to jsem si nedokázal dát peníze na stranu (rád bych ho, ale nějak na něj nezbývá).
Ako som zistil, tak to nemusí byť pravda. Ako jeden z prvých produktov mi ponúkali jeden, pri ktorom by som tam do dôchodkového veku navkladal vyše 800000, pričom vyplatené by som dostal niečo okolo 130000. Jednu osminu!
Tiskni
Sdílej: