Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Čítal som si všeobecné zmluvné podmienky k jednému takému produktu. Nie celé, ale zaujalo ma čo sa myslí pod pojmom "poistná udalosť - infarkt". Prirodzene, nie je infartk ako infarkt. Mal som pocit, že v tej zmluve je slovne popísané, ako musí vyzerať krivka EKG (div že tam nebolo napísané pod akým uhlom ako dlho stúpa a klesá) a výsledky ďalších meraní, na to aby to bolo uznané ako infarkt. Celkom jednoznačne to človek, ktorý nie je kardiológ nemá šancu pochopiť. Ako môžu odo mňa očakávať, že podpíšem zmluvu, v ktorej sú state, ktorým nerozumiem ani zbla?
Videl som, ale aj produkt pri ktorom tam človek vrazí na začiatku vyššiu sumu, keď sa to rozhodnem zrušiť, tak dostanem naspäť to čo som ta vrazil plus aspoň 3 percentný úrok. Ak zomriem, dostane moja rodina to čo som tam vrazil, plus úrok, plus poistnú sumu. Tá môže byť napr. tak veľká, ako to čo som tam vrazil. Nie sú v tom žiadne úrazy, náhrady ušlého zisku, nič podobné. Buď som mŕtvy, alebo nie. Moc tam nie je kam uhnúť. Pripadá mi to lepšie ako bežný hlúpy účet v banke.
Naštěstí spoluhráč ze sportovního oddílu do "toho" dělá taky, tak mi "namíchal" Důchodové pojištění s garantovanou dobou výplaty, když se mi něco stane, tak to rodina dostane celé najednou, pokud to přežiju, tak mám dostat invalidní důchod. Když dožiju konce, dostanu to naspořené. Životní pojištění mi nutil taky, ale na to jsem si nedokázal dát peníze na stranu (rád bych ho, ale nějak na něj nezbývá).
Ako som zistil, tak to nemusí byť pravda. Ako jeden z prvých produktov mi ponúkali jeden, pri ktorom by som tam do dôchodkového veku navkladal vyše 800000, pričom vyplatené by som dostal niečo okolo 130000. Jednu osminu!
Tiskni
Sdílej: