abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | IT novinky

    Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | IT novinky

    Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 06:00 | IT novinky

    T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    23.7. 21:55 | Komunita

    Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    23.7. 21:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.7. 14:22 | IT novinky

    Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.7. 12:22 | IT novinky

    Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    23.7. 04:33 | IT novinky

    Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (28%)
     (25%)
     (6%)
     (5%)
     (5%)
     (2%)
     (2%)
     (28%)
    Celkem 123 hlasů
     Komentářů: 15, poslední včera 15:10
    Rozcestník

    Developer Conference - JBoss

    12.1.2011 13:28 | Přečteno: 1000× | poslední úprava: 13.1.2011 12:44

    A pokračujeme v přehledu přednášek na Red Hat Developer conferenci. V minulém zápisku jsem slíbil přehled JBoss prezentací a labů. A protože nejsem JBoss specialista a nemám přehled o všech produktech, poprosil sem kolegu Jirku Pechance, aby pro vás nachystal krátký souhrn.

    Jiří Pechanec - JBoss

    Přednášky týkající se JBoss technologií a projektů začínají v pátek v 10:40 v místnosti D2. První na řadě je přednáška Jožo Chocholáčka o JCR a projektu ModeShape. Jožo podá základní informace o projektu a vysvětlí výhody ukládání dat a dokumentů do repozitářů pomocí JCR API. Po obědě následuje přednáška Lukáše Petrovického o Drools Planneru. Ukáže nám, jak lze pomocí tohoto projektu snadno řešit plánovací a optimalizační problémy.

    Boris Belovič nás seznámí s konceptem virtualizace databazových zdrojů. Pokud jste někdy potřebovali provést SELECT nad daty z více než jedné databáze, tato přednáška vám ukáže jak na to. Peter Škopek se v přednášce o PicketLinku a PicketBoxu dotkne řešení autentizace a autorizace v aplikacích a aplikačním serveru.

    Michal Vančo se zaměří na jednu z novinek v portletové specifikaci JSR-286 - vzdálené portlety - tedy jak snadno a rychle používat v portálu portlety běžící na vzdáleném serveru. Páteční odpoledne završí přednáška o Infinispanu. Rado Husár vám ukáže jak lze ukládat a sdílet data mezi stroji v paměťovém gridu.

    V sobotu začínáme v 9:50 přednáškou o JSF 2 a RichFaces. Lukáš Fryč ukáže novinky ve specifikaci JavaServer Faces, dotkne se problematiky JSF a AJAX a poreferuje o tom, co nabízí knihovna RichFaces pro tvorbu JSF aplikací.

    Pokud jste slyšeli pojem Seam, CDI a zajímá vás, proč je kolem tolik humbuku, určitě zajděte na přednášku Jožo Hartingera. Jožo vás uvede do nového prohramovacího konceptu, který sebou přinesla Java EE 6.

    Po obědě nám Karel Piwko ukáže, jak snadno a rychle testovat Java EE aplikace v kontejneru pomocí frameworku Arquillian. Dozvíme se, proč je tento nástroj vhodný pro agilní programování. Den završíme dvěma tématy, které se dotýkají Javy obecně. Pavel Tišnovský probere novinky v OpenJDK 7 a Martin Večeřa nám ukáže nástroj Byteman, pomocí něhož můžeme modifikovat Javový bytecode na základě předem definovaných pravidel.

    Určitě se přijďte podívat i na laboratoře. V pátek si budete moci vyzkoušet namodelovat a spustit business process v BPMN notaci pomocí jBPM 5. A v sobotu vás čekají laboratoře, které navazují na předášky o Infinispanu, CDI a testování aplikací.        

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Diskuse byla administrátory uzamčena

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.