Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Máte tam klasickou chybu, kdy stránky předepisují barvu pozadí, ale už zapomenou na barvu textu. Když se tento předpis smíchá s nastavením prohlížeče, tak se může stát, že text není vidět. Příklad je hned na hlavní stránce, nadpis „Co nabízí portál dětské-tábory.cz“ a text pod ním.
A když teď koukám do kódu, tak tam máte řadu nadpisů úrovně h1 (a některé nejsou k vůli barvám vidět). Zrovna tak i takové, které mají funkci názvu tabulky (Dětské tábory podle…). Co třeba místo h1 je zapsat jako table/title.
Dobrej nápad! Přidávám svůj oblibenej tábor...
PS. Jak na tom tábory vlastně jsou, nějak se mi zdá že jsou na ústupu..
Jakej tábor to je? :D
Jinak myslím, že s tábory to je teď takové... no, menší tábory, které pořádají lidi opravdu jako fun a hobby mají problémy, prostě tábor se základnou 30 dětí to má blbé... naopak mám pocit, že čím ětší organizace, tím lépe jim to klape. Sám naší neziskovku beru jako středně velkou, věnuji šílené úsilí do propagace a zdá se, že zatím počty dětí i to, co jim nabízíme se rok od roku zlepšuje..
U sebe a našich táborů mám uplně čisté svědomí, peníze co vybereme 100% investujeme do dětí, dokonce, a to už je zlé... mám pocit že to já a někteří vedoucí dotujeme (ano, za vlastní nakupuji kde o jen pro tábor).
Bohužel, u některých firem/pořadatelů mi připadá, že tábor mají drahej a nic nekupují, neinvestují... pak mi není uplně jisté, jak to s tím vlastně je... ale co, proč by nemohl někdo dobře podnikat... pro mě je vlastně sen, živit se tím, jedna z mála věcí, co mě fakt baví....
Tiskni
Sdílej: