Jihokorejská Národní daňová služba (NTS) zabavila kryptoměnu Pre-retogeum (PRTG) v hodnotě 5,6 milionu dolarů. Pochlubila se v tiskové zprávě, do které vložila fotografii zabavených USB flash disků s kryptoměnovými peněženkami spolu se souvisejícími ručně napsanými mnemotechnickými obnovovacími frázemi. Krátce na to byla kryptoměna v hodnotě 4,8 milionu dolarů odcizena. O několik hodin ale vrácena, jelikož PRTG je extrémně nelikvidní, s denním objemem obchodování kolem 332 dolarů a zalistováním na jediné burze, MEXC [Bitcoin.com].
Komunita kolem Linuxu From Scratch (LFS) vydala nové verze knih s návody na instalaci vlastního linuxového systému ze zdrojových kódů Linux From Scratch 13.0 a Beyond Linux From Scratch 13.0. Pouze se systemd.
Byla vydána nová stabilní major verze 25.12 linuxové distribuce primárně určené pro routery a vestavěné systémy OpenWrt (Wikipedie). Jedná se o nástupce předchozí major verze 24.10. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Podporováno je více než 2200 zařízení.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za únor (YouTube). Odstraněn byl veškerý kód napsaný ve Swiftu. JavaScriptový engine LibJS byl reimplementován v Rustu.
Byla vydána verze 1.94.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Zveřejněny byly výsledky průzkumu mezi vývojáři v programovacím jazyce Rust: 2025 State of Rust Survey Results.
Google zveřejnil seznam 185 organizací přijatých do letošního Google Summer of Code (GSoC). Dle plánu se zájemci přihlašují od 16. do 31. března. Vydělat si mohou od 750 do 6600 dolarů. V Česku a na Slovensku je to 900 dolarů za malý, 1800 dolarů za střední a 3600 dolarů za velký projekt. Další informace v často kladených otázkách (FAQ). K dispozici jsou také statistiky z minulých let.
Byla vydána únorová aktualizace aneb nová verze 1.110 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.110 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Apple představil 13palcový MacBook Neo s čipem A18 Pro. V základní konfiguraci za 16 990 Kč.
Kalifornský zákon AB 1043 platný od 1. ledna 2027 vyžaduje, aby operační systémy požadovaly po uživatelích věk nebo datum narození a skrze API poskytovaly aplikacím informaci, zda je uživatel mladší 13 let, má 13 až 16 let, má 16 až 18 let nebo má alespoň 18 let. Vývojáři linuxových distribucí řeší, co s tím (Ubuntu, Fedora, …).
Konference LinuxDays 2026 proběhne o víkendu 3. a 4. října v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na FIT. Čekají vás desítky přednášek, workshopy, stánky a setkání se spoustou chytrých lidí.
Celé se to rozjelo někdy v lednu - oslovil jsem pár grafiků. Z řady návrhů jsem vybral ten, který je aktuálně nasazený, líbí? Dál jsem se věnoval databázi, dobrá struktura je základ. Nakonec vše jede na SQL serveru Firebird 2.5 a jsem za to rád - super se s ním pracuje. Poslední asi dva měsíce sháním autory článků, a táborových her. Nejdůležitější jsou ale lidé, kteří zadají do katalogu své tábory.
Dnes sem poprvé přímo oslovil pořadatele a o webu jim řekl, zdá se, že odezva je dobrá! Už tam jsou první tábory, máme radost! S kamarády je čas slavit 
Chtěl jsem nabídnout něco, co na našem webu nebylo. Bohužel jistá konkurence tu je, o to víc se snažím stvořit něco super - například kategorie "bezlepkové tábory" mi přijde super pro rodiče kteří mají s tímto problém. U konkurence se takovéhle tábory filtrovat nedají!
A kdyby měl někdo nápad co zlepšit, nebo neskonalou touhu připojit se a s něčím pomoci, ať už propagace, obsah nebo jen rady porady, budu moc rád. Za kvalitní články dokonce platíme 
A to je asi všechno, co jsem dneska chtěl napsat
Připomínky i nápady si rád vyslechnu v diskuzi! Dík a hezký zbytek dne... 27 minut do půlnoci, no potěš
Tiskni
Sdílej:
)) Uvidíme jak dlouho mi to vydrží :D
Máte tam klasickou chybu, kdy stránky předepisují barvu pozadí, ale už zapomenou na barvu textu. Když se tento předpis smíchá s nastavením prohlížeče, tak se může stát, že text není vidět. Příklad je hned na hlavní stránce, nadpis „Co nabízí portál dětské-tábory.cz“ a text pod ním.
A když teď koukám do kódu, tak tam máte řadu nadpisů úrovně h1 (a některé nejsou k vůli barvám vidět). Zrovna tak i takové, které mají funkci názvu tabulky (Dětské tábory podle…). Co třeba místo h1 je zapsat jako table/title.
chjo
tuto doménu mám už hodně dlouho, bez obsahu... jen nevím.. co myslíš?....
Dobrej nápad! Přidávám svůj oblibenej tábor...
PS. Jak na tom tábory vlastně jsou, nějak se mi zdá že jsou na ústupu..
Jakej tábor to je? :D
Jinak myslím, že s tábory to je teď takové... no, menší tábory, které pořádají lidi opravdu jako fun a hobby mají problémy, prostě tábor se základnou 30 dětí to má blbé... naopak mám pocit, že čím ětší organizace, tím lépe jim to klape. Sám naší neziskovku beru jako středně velkou, věnuji šílené úsilí do propagace a zdá se, že zatím počty dětí i to, co jim nabízíme se rok od roku zlepšuje..
U sebe a našich táborů mám uplně čisté svědomí, peníze co vybereme 100% investujeme do dětí, dokonce, a to už je zlé... mám pocit že to já a někteří vedoucí dotujeme (ano, za vlastní nakupuji kde o jen pro tábor).
Bohužel, u některých firem/pořadatelů mi připadá, že tábor mají drahej a nic nekupují, neinvestují... pak mi není uplně jisté, jak to s tím vlastně je... ale co, proč by nemohl někdo dobře podnikat... pro mě je vlastně sen, živit se tím, jedna z mála věcí, co mě fakt baví....
... sem rád za cokoliv. I když se nezdá, je za tím děsně práce