Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tak tak, Nortona jsem používala asi půl roku a již nikdy více. Noda používám roky a stejně tak ho doporučuju klientům, kteří mají problémy s viry. Zajímavé je, že Nod má vyšší efektivitu u PC s Mozzilou. U IE jsou infiltrace a útoky celkem časté.
K cemu jsou vlastne ty antiviry? Tohle je druh programu ktery jsem pouzival naposledy nekdy v roce 96. Od te doby me nejakej virus dostal jen dvakrat. Pricemz Linux jsem zacal vyhradneji pouzivat urcite az nekdy po roce 2002.
Prvni byla nejaka vec co sidlila snad v bootsectoru disku a disket. Jedinym cim se projevovala byla hlaska v antiviru. Nic jineho krom toho ze ten virus existoval a siril se tak nic nedelal. Ani zadne vesele hlasky nepsal.
Druhy byl I Love You, kdy jsem chtel zjistit jak funguje. Dvojklik opravdu *.vbs soubory spousti. Jeste ze tehdy nebyly digitalni fotaky a MP3 clovek na 14.4 kbps modemu moc nestahl.
Mam pocit ze antivirove firmy tezi jen z jakehosi "permanentniho nebezpeci". Myslim si, ze kdyz clovek neni uplne blbej, tak ho zadnej vir nemuze dostat. (To znamena, ze na pornostranky leze s FF s vypnutym javascriptem. A office ma nastavene tak aby se ho zeptaly na to jestli opravdu chce pustet makra. Na to abych se dozvedel ze soubor "Pamela Anderson naked.exe" je vir (nebo spyware, cerv, nebo ja nevim jakej bordel) prece nepotrebuji antivir.
Jenže ty mluvíš z pozice člověka, který o kompech něco ví. Představ si BFU, který donese domů počítač, připojej ho k netu a sviští všude. Na jakýkoliv mail je natěšený, že mu teda jako někdo píše a o tom co má v PC za HW či SW nemá ani páru. Když se někoho takového zeptám co má za komp, klidně mi odpoví, že Windows. Takový lidi Mozzilu používat nebudou a i kdyby nenastaví ji nijak. Neumějí to.
Já to nekritizuju, tohle je holej fakt. Takových lidí jsou mraky.
Tiskni
Sdílej: