Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tento blog obsahuje nebezpečnou symboliku.
Před časem jsem tu psal, že bych potřeboval pomoci s výběrem zesilovače a reprosoustav. Už pomoci nepotřebuji.
Tak přátelé, výběr je ukončen. Původně plánovaný zesilovač Marantz PM7001 nahradil jeho mladší bratříček Marantz PM6002 v barvě černé. Liší se pouze výkonem, 7001 má 70W, tohle má 40W, což do obývacího pokoje s velmi vysokou rezervou více než postačuje. Model 6002 má toroidní transformátor. Model 7001 obyčejné Ečko. Což mě docela překvapilo, myslel jsem si, že v této třídě je toroid standardem. Nový model je po zvukové stránce značně vylepšen, jediným nalezeným negativem je pouze výkon (kterého má i tak nadbytek).
Výraznějších změn doznal výběr reprosoustav. Původní myšlenku v podobě Mordaunt Short Avant jsem zcela opustil a protože mám zítra svátek, udělal jsem si radost v podobě Bowers&Wilkins 685. Tedy bedny, na které jsem před třemi týdny raději ani nemyslel. A věděl jsem proč. Jejich čistý a frekvenčně velmi vyvážený přednes mě uchvátili během prvních sekund poslechu ve studiu. Byla to láska na první poslech, nedalo se nic dělat. Láska něco stojí a těch peněz rozhodně nelituji.
K technickým údajům doplním snad jen tolik, že o přenos energie od výkonových zesilovačů Marantze k výhybce B&W se starají kabely AudioQuest.
Marantz si s B&W dokonale rozumí. Není to sestava na tvrdý metal a ani omylem na pop. Neumí komerční dunivý bas, který rozrezonuje skleničky a který je tak typický pro levné repro k domácímu kinu. Což je důvod proč mnozí na webu o B&W říkají, že bas nemají. Nic takového. B&W jsou vyvážené. Nelze mít dunivý bas a na výšky (natož pak na přesné a prokreslené středy) zapomenout. A výšky o výkonu 500W zase neumí výškáč za 200kč.
Je to sestava na Jazz, lehčí rock (ala Pink Floyd), klasickou hudbu. Křest ohněm byla hudba elektronická v podobě Mike Oldfielda, kterou poslouchám právě teď. Už jen to, že jsem musel mnohokrát psaní přerušit, protože mě v hudbě zaujal nějaký detail lecos znamená. Dodnes jsem si myslel, že ty skladby znám. Neznám. Teď je to prostor s mnoha skrytými zákoutími. Přirovnal bych to k velmi kvalitnímu archivnímu vínu, které svou chuť také neprozradí na prvním rande, ale kterou je nutno opatrným zkoumáním z vína dostat. Neskrývám své nadšení. Ani to nejde. Jsem zamilovaný.
Tiskni
Sdílej:
lehčí rock (ala Pink Floyd)ehm ... zkusíš sysyphus III ?
jako brebentění splicerů v prostoru za tvými zády musí bejt celkem maso.
Víš jakou to dělá atmosféru? Navíc takto profesionálně nahrané "dialogy" se jen tak neslyší. Ale jo, máš pravdu, ve tři ráno v tmavém pokoji opravdu není nic horšího než náhlý zvuk zombíka za zády.
Navíc takto profesionálně nahrané "dialogy" se jen tak neslyší.naprostej souhlas, nejradši mam je zapalovat u stropu a sledovat jak pobíhaj a řvou z plnejch plic "make it STOP!!!"
Ono taky záleží na tom, jak se to měří. Těch norem je více a každá měří něco jiného.no tak bejvávalo zvykem měřit kanály zvlášť, kolik šťávy je to schopno trvale dodávat do normální zátěže a jakou špičku to umí vyrobit tuším na 100 ms, ale to už je dost dávno, tehdy se ještě na šumítka v přenosných zařízeních nelepily čísla odpovídající ozvučení většího kulturáku, a reklamu uváděl pan Vajíčko ...
Není ale nakonec rozhodující jak to hraje?no to jistě, jen mě zarazilo, že něco napíšeš, a dáš odkaz, kde píšou něco jinýho ...
A co je zdrojem zvuku pro zesilovač ?