Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Tento blog obsahuje nebezpečnou symboliku.
Před časem jsem tu psal, že bych potřeboval pomoci s výběrem zesilovače a reprosoustav. Už pomoci nepotřebuji.
Tak přátelé, výběr je ukončen. Původně plánovaný zesilovač Marantz PM7001 nahradil jeho mladší bratříček Marantz PM6002 v barvě černé. Liší se pouze výkonem, 7001 má 70W, tohle má 40W, což do obývacího pokoje s velmi vysokou rezervou více než postačuje. Model 6002 má toroidní transformátor. Model 7001 obyčejné Ečko. Což mě docela překvapilo, myslel jsem si, že v této třídě je toroid standardem. Nový model je po zvukové stránce značně vylepšen, jediným nalezeným negativem je pouze výkon (kterého má i tak nadbytek).
Výraznějších změn doznal výběr reprosoustav. Původní myšlenku v podobě Mordaunt Short Avant jsem zcela opustil a protože mám zítra svátek, udělal jsem si radost v podobě Bowers&Wilkins 685. Tedy bedny, na které jsem před třemi týdny raději ani nemyslel. A věděl jsem proč. Jejich čistý a frekvenčně velmi vyvážený přednes mě uchvátili během prvních sekund poslechu ve studiu. Byla to láska na první poslech, nedalo se nic dělat. Láska něco stojí a těch peněz rozhodně nelituji.
K technickým údajům doplním snad jen tolik, že o přenos energie od výkonových zesilovačů Marantze k výhybce B&W se starají kabely AudioQuest.
Marantz si s B&W dokonale rozumí. Není to sestava na tvrdý metal a ani omylem na pop. Neumí komerční dunivý bas, který rozrezonuje skleničky a který je tak typický pro levné repro k domácímu kinu. Což je důvod proč mnozí na webu o B&W říkají, že bas nemají. Nic takového. B&W jsou vyvážené. Nelze mít dunivý bas a na výšky (natož pak na přesné a prokreslené středy) zapomenout. A výšky o výkonu 500W zase neumí výškáč za 200kč.
Je to sestava na Jazz, lehčí rock (ala Pink Floyd), klasickou hudbu. Křest ohněm byla hudba elektronická v podobě Mike Oldfielda, kterou poslouchám právě teď. Už jen to, že jsem musel mnohokrát psaní přerušit, protože mě v hudbě zaujal nějaký detail lecos znamená. Dodnes jsem si myslel, že ty skladby znám. Neznám. Teď je to prostor s mnoha skrytými zákoutími. Přirovnal bych to k velmi kvalitnímu archivnímu vínu, které svou chuť také neprozradí na prvním rande, ale kterou je nutno opatrným zkoumáním z vína dostat. Neskrývám své nadšení. Ani to nejde. Jsem zamilovaný.
Tiskni
Sdílej:
lehčí rock (ala Pink Floyd)ehm ... zkusíš sysyphus III ?
jako brebentění splicerů v prostoru za tvými zády musí bejt celkem maso.
Víš jakou to dělá atmosféru? Navíc takto profesionálně nahrané "dialogy" se jen tak neslyší. Ale jo, máš pravdu, ve tři ráno v tmavém pokoji opravdu není nic horšího než náhlý zvuk zombíka za zády.
Navíc takto profesionálně nahrané "dialogy" se jen tak neslyší.naprostej souhlas, nejradši mam je zapalovat u stropu a sledovat jak pobíhaj a řvou z plnejch plic "make it STOP!!!"
Ono taky záleží na tom, jak se to měří. Těch norem je více a každá měří něco jiného.no tak bejvávalo zvykem měřit kanály zvlášť, kolik šťávy je to schopno trvale dodávat do normální zátěže a jakou špičku to umí vyrobit tuším na 100 ms, ale to už je dost dávno, tehdy se ještě na šumítka v přenosných zařízeních nelepily čísla odpovídající ozvučení většího kulturáku, a reklamu uváděl pan Vajíčko ...
Není ale nakonec rozhodující jak to hraje?no to jistě, jen mě zarazilo, že něco napíšeš, a dáš odkaz, kde píšou něco jinýho ...
A co je zdrojem zvuku pro zesilovač ?