Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
tlustej FirefoxKde je PT mimozemšťan? Takhle urážet FF si přece nemůžeš dovolit!
RC1 už byla výrazně lepší než bety před ním, ale i tak pro mne v praktickém komfortu ovládání za 1.0 výrazně zaostávala. Smysl hraní si na ovládání přes web v okamžiku, kdy do toho prohlížeče stejně musím nainstalovat masivní plugin, mi prostě uniká - to už můžu nainstalovat rovnou VMware Consoli, jako jsem to dělal dřív. Jediný rozdíl vidím v nepřehlednějším a nepohodlnějším konfiguračním rozhraní.
Je to server, v podstatě se očekává, že přes to nainstaluješ OS a zbytek přes ssh tak jako ostatní servery,
Což jen potvrzuje mou teorii, že hlavní příčinou změny je, že VMware trochu podcenil, jak málo toho Workstation nabízí oproti Serveru, a rozhodl se s tím něco udělat (bohužel ne tím, že by výrazně vylepšil Workstation). Takže například když na školení potřebuji mít jeden stroj, se kterým pracuji interaktivně (fullscreen) a k tomu dvanáct menších na pozadí, Workstation se k tomu moc nehodí a Server 2.0 bohužel také ne. A oboje najednou na jeden počítač nainstalovat nejde.
Takže například když na školení potřebuji mít jeden stroj, se kterým pracuji interaktivně (fullscreen) a k tomu dvanáct menších na pozadí
Ale proč ne? Dvanáct kousků na pozadí ti poběží i na 2.0 a fullscreen si pustíš také (dokonce sleduji, že mají vylepšené ovladače pro virt. a už umí i vysoká wide rozlišení). Stále nevidím ten zásadní problém. Architektura nedovoluje použít FF?
Tiskni
Sdílej: