Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Ty jo, dík za povzbuzení ... že to taky někdo tak cítí/vidí
Kdysi jsem nekde cet postezovani si automechanika, jaka je to slozita prace s japonskejma autama - asi mazda nebo kdo si dovolil v prubehu 3 let na aute jednoho modelu zmenit asi 60 % soucastek, takze pri objednavani dilu na podvozek nestaci uvest rok vyroby, ale musi se hledat podle datumu vyroby, t.j. podle vyrobniho cisla auta. Pro automechanika silena predstava, v porovnani s evropouV porovnání s Evropou? Tam je to přece úplně totéž. Naopak je to ještě horší v tom, že (specielně u francouzů) člověk často nezjistí správnou součástku ani podle toho VINu, protože při výrobě tam postupně flákali různé verze aniž by se to kdokliv namáhal někde evidovat.
Známej má novou Aprillii. Nějak mu začly blbnout svíčky, tek do nich olej nebo co. V servisu řekli: "týden práce a dvacet tisíc". Pohrál si s tim a hotovo. Pak chtěl seřídit ventily, zavez ji tam, technik to poslech a řek zas: "to je přece v pořádku". Tak si s tim musel hrát sám.
Je jen na nás, co si necháme líbit. Blbne nám v poslední době net, jelikož jsem zvědavej, tak už mi říká moje okolí, že prudim až moc. Nezdá se mi
Diky za link, mnohe mi to vysvetluje. Vpodstate vyjadruje to co me taky napadlo - ze je "in" rikat ze delame neco pro firmu kazdej den, ale vlastne nikdo nevi jak, a ani to vlastne nikdo nevyzaduje.
Kolikrat si tu v praci pripadam jako cerna ovce, co chce neco porad menit a zlepsovat a hledat lepsi cestu. Jsem zvedavej kdy mi nekdo naznaci ze se to nenosi a ze si mam po 7.5 hodinach jit domu...
Jj, pěkné
Tiskni
Sdílej: