Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Ty jo, dík za povzbuzení ... že to taky někdo tak cítí/vidí
Kdysi jsem nekde cet postezovani si automechanika, jaka je to slozita prace s japonskejma autama - asi mazda nebo kdo si dovolil v prubehu 3 let na aute jednoho modelu zmenit asi 60 % soucastek, takze pri objednavani dilu na podvozek nestaci uvest rok vyroby, ale musi se hledat podle datumu vyroby, t.j. podle vyrobniho cisla auta. Pro automechanika silena predstava, v porovnani s evropouV porovnání s Evropou? Tam je to přece úplně totéž. Naopak je to ještě horší v tom, že (specielně u francouzů) člověk často nezjistí správnou součástku ani podle toho VINu, protože při výrobě tam postupně flákali různé verze aniž by se to kdokliv namáhal někde evidovat.
Známej má novou Aprillii. Nějak mu začly blbnout svíčky, tek do nich olej nebo co. V servisu řekli: "týden práce a dvacet tisíc". Pohrál si s tim a hotovo. Pak chtěl seřídit ventily, zavez ji tam, technik to poslech a řek zas: "to je přece v pořádku". Tak si s tim musel hrát sám.
Je jen na nás, co si necháme líbit. Blbne nám v poslední době net, jelikož jsem zvědavej, tak už mi říká moje okolí, že prudim až moc. Nezdá se mi
Diky za link, mnohe mi to vysvetluje. Vpodstate vyjadruje to co me taky napadlo - ze je "in" rikat ze delame neco pro firmu kazdej den, ale vlastne nikdo nevi jak, a ani to vlastne nikdo nevyzaduje.
Kolikrat si tu v praci pripadam jako cerna ovce, co chce neco porad menit a zlepsovat a hledat lepsi cestu. Jsem zvedavej kdy mi nekdo naznaci ze se to nenosi a ze si mam po 7.5 hodinach jit domu...
Jj, pěkné
Tiskni
Sdílej: