abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:11 | IT novinky

    Na WhatsAppu budou postupně v průběhu následujících měsíců zavedena uživatelská jména. Telefonní čísla tak mohou zůstat soukromá. Aktuálně si lze uživatelské jméno rezervovat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 11:11 | IT novinky

    Byl aktualizován TIOBE Index (Wikipedie). Programovací jazyk Rust se poprvé dostal do první desítky tohoto žebříčku popularity programovacích jazyků. Vede Python následovaný C, C++, Java, C#, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:55 | Nová verze

    Proton (Wikipedie), tj. fork Wine integrovaný ve Steamu umožňující na Linuxu hrát hry určené pouze pro Windows, byl vydán ve verzi 11.0-1. Přehled novinek se seznamem nově podporovaných her na GitHubu. Aktuální přehled všech podporovaných her na stránkách ProtonDB

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | Zajímavý software

    Byly publikovány zdrojové kódy počítačové hry Unturned. Pro nekomerční účely. V plánu je přelicencování pod MIT. Hra Unturned je postavena nad multiplatformním herním enginem Unity.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:55 | IT novinky

    První česká družice navržená a sestavená výhradně studenty se dostala na oběžnou dráhu Země. Družice KOSTKA, kterou vyvinul studentský tým YSpace z Vysokého učení technického v Brně (VUT), dnes odstartovala na palubě rakety Falcon 9 společnosti SpaceX v rámci mise Transporter-17 z kalifornské základny Vandenberg Space Force Base.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | IT novinky

    Po nákresech ovladače Steam Controller a puku společnost Valve na svém GitLabu publikovala projekt Inkterface, tj. podrobný návod (PDF, video v mp4) na sestavení předního panelu s e-papírovým displejem pro Steam Machine pro zobrazování systémových informací. Použity jsou součástky od společnosti Adafruit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 04:00 | Bezpečnostní upozornění

    V jádře Linux byla nalezena a v dubnu letošního roku v upstreamu opravena kritická zranitelnost Bad Epoll aneb CVE-2026-46242. Jedná se o zranitelnost typu "race-condition use-after-free", která běžnému uživateli umožňuje získat práva roota. Na distribucích Linuxu i na Androidu. Dokonce i zevnitř sandboxu prohlížeče Chrome. Chyba byla do Linuxu zavedena v dubnu 2023, tj. Linux 6.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.7. 23:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 10.4 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu důležitých bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb. Vyzkoušet lze experimentální podporu postkvantového algoritmu mldsa44-ed25519.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.7. 16:33 | Zajímavý projekt

    Open Printer je otevřená kompaktní tiskárna od Open Tools. Brzy by měla být spuštěna kampaň na její podporu na Crowd Supply. Současně by měly být uvolněny zdrojové kódy. Postavena je na Raspberry Pi Zero W a STM32. Používá inkoustové kazety HP 302.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    6.7. 15:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.28.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 8 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (25%)
    Celkem 2077 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    26.4.2007 10:57 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta

    Připadá mi to jako provokace… Ale co mne opravdu dostalo, je tohle:

    I KNOW THE ACCESS DATABASE VERY WELL, AND IS FAR BETTER THAN ORACLE. ORCALE IS TOO MANY DOCS
    26.4.2007 11:23 filo | skóre: 22 | blog: FiloBlog | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    Pro jeho použití možná ten nejlepší a měl by u něho zůstat ;)
    Tohle je taky pěkné : PLZ DO NOT WASTE MY TIME
    26.4.2007 11:29 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta

    Tohle taky není špatné:

    PLZ EXPLAIN ME THE QRY AS MY BOSS WANTS 2 KNOW WHY IT WORKS. ALSO WHAT IS THE (+) ????????????????????

    QUICKLY

    26.4.2007 13:50 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    No, a tohle je zlaty hreb :-D
    IS NOT FORMATTED PROPRLY BUT IS OK
    26.4.2007 14:29 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    Opomíjíte kvalitní odpovědi: > WHAT IS THE (+) ????????????????????
    it is a plus between two parentheses, followed by not less than twenty question marks
    26.4.2007 18:30 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    Opomíjíte kvalitní odpovědi:
    Svata pravda... pardon!!! :-)
    26.4.2007 23:21 Lukáš Rýdlo | skóre: 18 | blog: Silný kafe | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    Mně se spíš líbí: :-D

    if u dont want to read docs, why the hell you intersted in runing the sql query
    θηριον ειμι
    26.4.2007 11:04 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    Proč by někoho měly zajímat jiné otázky než ta, na kterou bys mohl odpovědět. Je-li tato dobře položena a má-li smysl, odpovídáš tím nejen jejímu autorovi ale i řadě dalším lidem.
    Bluebear avatar 26.4.2007 11:26 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    Při vší úctě, opravdu považuješ své odpovědi za tak vzácné a cenné, že s nimi musíš šetřit a přidělovat je jen těm, kteří jsou toho nějakým způsobem hodni? Troška pokory by možná neškodila.

    On totiž občas se každý ptá jako blbec. Já se například snažím to zmírnit tím, že se předem omlouvám, protože vím, že otázka je hloupá, ale neumím ji formulovat jinak. Některé lidi ale zlobí právě ten můj omluvný tón, takže co bych měl dělat? Myslím, že je vhodné předpokládat, že ten, kdo se ptá, opravdu potřebuje pomoc. Občas je to opravdu provokující idiot, a toho je pak třeba tiše přejít, ale vytvářet si nějaký blacklist, to je snad trochu moc.
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    26.4.2007 11:38 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    já ti nevím, jsem jen prostý chlapec z předměstí. Ale když srovnám:

    http://www.abclinuxu.cz/forum/show/162584

    a

    http://www.abclinuxu.cz/forum/show/97045

    tak je myslím jasno, ne?

    Nejde mi o to, že se někdo ptá "jako blbec" na jednoduchou věc v pro něj neznámém oboru. (Na to jsem mimochodem sám expert.) A to pak podle mne není blbec.

    Průser je, že se lidé ptají lidé jako blbci bez uvozovek. "Jsem tady s problémem, tak se poserte, a dělějte, protože mi hoří termín."
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).
    26.4.2007 11:39 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    Při vší úctě, opravdu považuješ své odpovědi za tak vzácné a cenné, že s nimi musíš šetřit a přidělovat je jen těm, kteří jsou toho nějakým způsobem hodni? Troška pokory by možná neškodila.
    Mně připadá úplně normální být znechucen tím, že někdo považuje za své právo dostat odpověď, i když svou otázku pokládá vyloženě arogantním způsobem. Odpovídat někomu takovému je prostě nesmyslné a v podstatě každá odpověď se pak dá považovat za příliš "cennou a vzácnou".

    Stejně tak si myslím, že by měl v první řadě projevit pokoru tazatel. Pokud tak neučiní, tak je zcela na místě na jakoukoliv vlastní pokoru zapomenout a odkázat ho do patřičných mezí.
    Já se například snažím to zmírnit tím, že se předem omlouvám, protože vím, že otázka je hloupá, ale neumím ji formulovat jinak. Některé lidi ale zlobí právě ten můj omluvný tón, takže co bych měl dělat?
    Není třeba se za omlouvat za svou nevědomost. Od toho jsou diskuzní fóra, aby si lidi mohli nechat poradit s něčím, co nevědí. Ale to je úplně něco jiného, než když se někdo chová neomaleně.
    26.4.2007 17:39 zde | skóre: 9 | blog: Linuch | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    Co blbneš, MCHR je docela fajn muzika, dokonce jedna z mála věcí které mě docela zaujaly.. znám desítky větších opruzů. Ad Oracle: začínám chápat proč ten produkt tak saje- s takovou luserbase v zádech se opravdu nedá vyvíjet kvalitní produkt.
    Táto, ty de byl? V práci, já debil.
    26.4.2007 20:25 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    MCHR - znám jen singlovky, takže pochopitelně nesoudím podle celých desek, ale je to fakt dílo. To už spíš Good Charlotte kdybych musel ;)
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).
    freshmouse avatar 26.4.2007 23:27 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    Já myslím, že to je všechno na jedno brdo. Všichni tihle Green Day a podobné nicky (jednotné číslo nicka), bléh. To není muzika, to je sračka. A ještě ty debilní videoklipy. Jakože mám moderní hudební směry rád, vždy, když se tohle na mě valí, tak si pustím vážnou a je to. Taková Dvořákova Novosvětská, ta řeže. Ne nějaký pseudoroker, co smrdí z rádia.
    21.8.2008 18:43 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    Někdy si myslím, že Britové měli být v Indii mnohem ostřejší…
    To není moc fér, viz. dokonce i tu odkazovanou diskusi:

    > My apologies once again to the forum for this nonsense from my fellow countryman.

    No need. Arseholes like this is not particular to any specific country - you get them everywhere. They're born that way, and then they grow bigger.
    Heck.. we've only to look at each country's politicians to see this a "universal truth".. :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.