abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:11 | IT novinky

    Proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Ireland 2025. Celkově bylo vyplaceno 1 024 750 dolarů za 73 unikátních zranitelností nultého dne (0-day). Vítězný Summoning Team si odnesl 187 500 dolarů. Shrnutí po jednotlivých dnech na blogu Zero Day Initiative (1. den, 2. den a 3. den) a na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 13:33 | Komunita

    Byl publikován říjnový přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Pracuje se na podpoře M3. Zanedlouho vyjde Fedora Asahi Remix 43. Vývojáře lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:44 | Zajímavý software

    Iniciativa Open Device Partnership (ODP) nedávno představila projekt Patina. Jedná se o implementaci UEFI firmwaru v Rustu. Vývoj probíhá na GitHubu. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Apache 2.0. Nejnovější verze Patiny je 13.0.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:11 | Zajímavý článek

    Obrovská poptávka po plynových turbínách zapříčinila, že datová centra začala používat v generátorech dodávajících energii pro provoz AI staré dobré proudové letecké motory, konvertované na plyn. Jejich výhodou je, že jsou menší, lehčí a lépe udržovatelné než jejich průmyslové protějšky. Proto jsou ideální pro dočasné nebo mobilní použití.

    karkar | Komentářů: 7
    24.10. 19:55 | Nová verze

    Typst byl vydán ve verzi 0.14. Jedná se o rozšiřitelný značkovací jazyk a překladač pro vytváření dokumentů včetně odborných textů s matematickými vzorci, diagramy či bibliografií.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.10. 13:33 | Bezpečnostní upozornění

    Specialisté společnosti ESET zaznamenali útočnou kampaň, která cílí na uživatele a uživatelky v Česku a na Slovensku. Útočníci po telefonu zmanipulují oběť ke stažení falešné aplikace údajně od České národní banky (ČNB) nebo Národní banky Slovenska (NBS), přiložení platební karty k telefonu a zadání PINu. Malware poté v reálném čase přenese data z karty útočníkovi, který je bezkontaktně zneužije u bankomatu nebo na platebním terminálu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    24.10. 13:22 | Upozornění

    V Ubuntu 25.10 byl balíček základních nástrojů gnu-coreutils nahrazen balíčkem rust-coreutils se základními nástroji přepsanými do Rustu. Ukázalo se, že nový "date" znefunkčnil automatickou aktualizaci. Pro obnovu je nutno balíček rust-coreutils manuálně aktualizovat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    24.10. 04:55 | Komunita

    VST 3 je nově pod licencí MIT. S verzí 3.8.0 proběhlo přelicencování zdrojových kódů z licencí "Proprietary Steinberg VST3 License" a "General Public License (GPL) Version 3". VST (Virtual Studio Technology, Wikipedie) je softwarové rozhraní pro komunikaci mezi hostitelským programem a zásuvnými moduly (pluginy), kde tyto moduly slouží ke generování a úpravě digitálního audio signálu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    24.10. 03:22 | Nová verze

    Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 25.10. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.10. 20:11 | Komunita

    V Londýně probíhá dvoudenní Ubuntu Summit 25.10. Na programu je řada zajímavých přednášek. Zhlédnout je lze také na YouTube (23. 10. a 24. 10.).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (36%)
     (48%)
     (20%)
     (20%)
     (23%)
     (17%)
     (21%)
     (17%)
     (18%)
    Celkem 276 hlasů
     Komentářů: 14, poslední 14.10. 09:04
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Idiotia Incontinenta

    26.4.2007 10:51 | Přečteno: 1582× | sw

    Čili: "jak se pozná blb?" Aneb: "mlčeti zlato." Nebo tak nějak.

    Jak nejlépe poznat vola? Je to snadné. Klade otázky příkladně idiotickým způsobem. Třeba tady, na tutom serveru - když bych měl někomu odpovědět, podívám se zběžně do jeho profilu, jak reaguje, ale hlavně jaké pokládá otázky.

    Pokud tyto přesáhnou určitý, mnou stanovený, koeficient idiocie, tento člověk pro mne přestává existovat. Veselé je zejména to, že s tím dotyčný nic neudělá. Tolik úvodem.

    Co si ale myslet o otázce dotažené k dokonalosti? Nejvíc se ale divím, že se mu tam opravdu někdo snaží pomoci.

    Někdy si myslím, že Britové měli být v Indii mnohem ostřejší…


    P.S.: autor není latiník, ani jinak lingvisticky talentován, takže je nadpis nejspíš do nebe volající pitomost. Ale co už, líbí se mi tak.


    Hit týdne: Crowbar - Broken Glass (album). Shivaree - Goodnight Moon (píseň).

    Průser týdne: My Chemical Romance.

           

    Hodnocení: 88 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    26.4.2007 10:57 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta

    Připadá mi to jako provokace… Ale co mne opravdu dostalo, je tohle:

    I KNOW THE ACCESS DATABASE VERY WELL, AND IS FAR BETTER THAN ORACLE. ORCALE IS TOO MANY DOCS
    26.4.2007 11:23 filo | skóre: 22 | blog: FiloBlog | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    Pro jeho použití možná ten nejlepší a měl by u něho zůstat ;)
    Tohle je taky pěkné : PLZ DO NOT WASTE MY TIME
    26.4.2007 11:29 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta

    Tohle taky není špatné:

    PLZ EXPLAIN ME THE QRY AS MY BOSS WANTS 2 KNOW WHY IT WORKS. ALSO WHAT IS THE (+) ????????????????????

    QUICKLY

    26.4.2007 13:50 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    No, a tohle je zlaty hreb :-D
    IS NOT FORMATTED PROPRLY BUT IS OK
    26.4.2007 14:29 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    Opomíjíte kvalitní odpovědi: > WHAT IS THE (+) ????????????????????
    it is a plus between two parentheses, followed by not less than twenty question marks
    26.4.2007 18:30 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    Opomíjíte kvalitní odpovědi:
    Svata pravda... pardon!!! :-)
    26.4.2007 23:21 Lukáš Rýdlo | skóre: 18 | blog: Silný kafe | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    Mně se spíš líbí: :-D

    if u dont want to read docs, why the hell you intersted in runing the sql query
    θηριον ειμι
    26.4.2007 11:04 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    Proč by někoho měly zajímat jiné otázky než ta, na kterou bys mohl odpovědět. Je-li tato dobře položena a má-li smysl, odpovídáš tím nejen jejímu autorovi ale i řadě dalším lidem.
    Bluebear avatar 26.4.2007 11:26 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    Při vší úctě, opravdu považuješ své odpovědi za tak vzácné a cenné, že s nimi musíš šetřit a přidělovat je jen těm, kteří jsou toho nějakým způsobem hodni? Troška pokory by možná neškodila.

    On totiž občas se každý ptá jako blbec. Já se například snažím to zmírnit tím, že se předem omlouvám, protože vím, že otázka je hloupá, ale neumím ji formulovat jinak. Některé lidi ale zlobí právě ten můj omluvný tón, takže co bych měl dělat? Myslím, že je vhodné předpokládat, že ten, kdo se ptá, opravdu potřebuje pomoc. Občas je to opravdu provokující idiot, a toho je pak třeba tiše přejít, ale vytvářet si nějaký blacklist, to je snad trochu moc.
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    26.4.2007 11:38 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    já ti nevím, jsem jen prostý chlapec z předměstí. Ale když srovnám:

    http://www.abclinuxu.cz/forum/show/162584

    a

    http://www.abclinuxu.cz/forum/show/97045

    tak je myslím jasno, ne?

    Nejde mi o to, že se někdo ptá "jako blbec" na jednoduchou věc v pro něj neznámém oboru. (Na to jsem mimochodem sám expert.) A to pak podle mne není blbec.

    Průser je, že se lidé ptají lidé jako blbci bez uvozovek. "Jsem tady s problémem, tak se poserte, a dělějte, protože mi hoří termín."
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).
    26.4.2007 11:39 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    Při vší úctě, opravdu považuješ své odpovědi za tak vzácné a cenné, že s nimi musíš šetřit a přidělovat je jen těm, kteří jsou toho nějakým způsobem hodni? Troška pokory by možná neškodila.
    Mně připadá úplně normální být znechucen tím, že někdo považuje za své právo dostat odpověď, i když svou otázku pokládá vyloženě arogantním způsobem. Odpovídat někomu takovému je prostě nesmyslné a v podstatě každá odpověď se pak dá považovat za příliš "cennou a vzácnou".

    Stejně tak si myslím, že by měl v první řadě projevit pokoru tazatel. Pokud tak neučiní, tak je zcela na místě na jakoukoliv vlastní pokoru zapomenout a odkázat ho do patřičných mezí.
    Já se například snažím to zmírnit tím, že se předem omlouvám, protože vím, že otázka je hloupá, ale neumím ji formulovat jinak. Některé lidi ale zlobí právě ten můj omluvný tón, takže co bych měl dělat?
    Není třeba se za omlouvat za svou nevědomost. Od toho jsou diskuzní fóra, aby si lidi mohli nechat poradit s něčím, co nevědí. Ale to je úplně něco jiného, než když se někdo chová neomaleně.
    26.4.2007 17:39 zde | skóre: 9 | blog: Linuch | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    Co blbneš, MCHR je docela fajn muzika, dokonce jedna z mála věcí které mě docela zaujaly.. znám desítky větších opruzů. Ad Oracle: začínám chápat proč ten produkt tak saje- s takovou luserbase v zádech se opravdu nedá vyvíjet kvalitní produkt.
    Táto, ty de byl? V práci, já debil.
    26.4.2007 20:25 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    MCHR - znám jen singlovky, takže pochopitelně nesoudím podle celých desek, ale je to fakt dílo. To už spíš Good Charlotte kdybych musel ;)
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).
    freshmouse avatar 26.4.2007 23:27 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    Já myslím, že to je všechno na jedno brdo. Všichni tihle Green Day a podobné nicky (jednotné číslo nicka), bléh. To není muzika, to je sračka. A ještě ty debilní videoklipy. Jakože mám moderní hudební směry rád, vždy, když se tohle na mě valí, tak si pustím vážnou a je to. Taková Dvořákova Novosvětská, ta řeže. Ne nějaký pseudoroker, co smrdí z rádia.
    21.8.2008 18:43 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Idiotia Incontinenta
    Někdy si myslím, že Britové měli být v Indii mnohem ostřejší…
    To není moc fér, viz. dokonce i tu odkazovanou diskusi:

    > My apologies once again to the forum for this nonsense from my fellow countryman.

    No need. Arseholes like this is not particular to any specific country - you get them everywhere. They're born that way, and then they grow bigger.
    Heck.. we've only to look at each country's politicians to see this a "universal truth".. :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.