Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Tiskni
Sdílej:
Obavam se, ze jsi vybral ten nejvetsi mozny shit, co se na trhu da sehnat. Mam tu samou .
Jednou budes z PC case-u svarovat tripatrovou kralikarnu...spíš "kočkokárnu"
Tak to já jsem úplně k hovnu. Kancelářské balíky rád nemám a vim a emacs (snad jsem to napsal správně) neumím ani vyslovit natož ovládat. Je toho milión verzí, jeden "lepší než druhej", tak si ten soubor stáhnu na lokál a oedituju v JEditu, TextEditu nebo v mceditu
.
No, je mi ze mě zle, kam jsem to dotáhnul. Ani editor ovládat neumím…
ahojik pekne si to napisal, suhlasim s tebou, aj ked som v tomto ohladu mozno trocha viac liberalny, ked si dakdo smaze ikony z pracovnej plochy, nainstaluje si daky super terminal, hodi na pozadie matrix tapetu a pak pise po nete ze je linux guru a velky hacker, je to iba jeho vec, kazdeho rozumneho cloveka napadne, ze je to pekny idiot. Myslim si ale ze problem nastava, kez si takyto chrapun zacne hovorit velky podnikatel a IT konzultant a zacne robit neplechu, otravovat so svojimi "sluzbami" na open source diskuziach, vylepovat plakaty v aule skoly, ci volako inak spamovat.
Ľudia ktorých identitou je terminál s čiernym pozadím a členstvo v akejsi “alternatívnej kultúre”.
A to mám bežne používať terminál s bielym pozadím? Ten je vhodný maximálne keď robím s notebookom niekde vonku kde mi slnko svieti na LCD. Ak som niekde v miestnosti automaticky prepnem na čierne pozadie (lepšie sa na to pozerá).
Takýto ľudia sú napríklad presvedčení že XYZ je najlepší editor na svete, no v skutočnosti z neho poznajú úplné základy.
Čo je na tom zlé, že používam svoj obľúbený editor a považujem ho za pre mňa najlepší editor na svete?
Väčšinou nemajú radi kancelárske balíky a iné zbytočnosti pre “lamy”.
Ja sa za hackera nepovažujem, ale kancelársky balík nepoužívam. Ak potrebujem niečo narýchlo napísať vystačím si s textovým súborom. Ak potrebujem nejaký seriózne vyzerajúci dokument, prezentáciu, list ... použijem LaTeX.
Čo je mimochodom myslené pod zbytočnosťami pre „lamy”? Ak sú to napr. hry a podobné veci tak to skutočne nepoužívam.