Byly vyhlášeni vítězové a zveřejněny vítězné zdrojové kódy (YouTube, GitHub) již 28. ročníku soutěže International Obfuscated C Code Contest (IOCCC), tj. soutěže o nejnepřehlednější (nejobfuskovanější) zdrojový kód v jazyce C.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červenec (YouTube).
Konečně se ochladilo, možná i díky tomu přestaly na chvíli padat rakety jako přezrálé hrušky, díky čemuž se na Virtuální Bastlírně dostane i na jiná, přízemnější témata. Pokud si chcete jako každý měsíc popovídat s dalšími bastlíři, techniky, vědci a profesory u virtuálního pokecu u piva, Virtuální Bastlírna je tu pro Vás.
Ještě před ochlazením se drát na vedení V411 roztáhl o 17 metrů (přesné číslo není známé, ale drát nepřežil) a způsobil tak… více »Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
PixiEditor byl vydán ve verzi 2.0. Jedná se o multiplatformní univerzální all-in-one 2D grafický editor. Zvládne rastrovou i vektorovou grafiku, pixel art, k tomu animace a efekty pomocí uzlového grafu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GNU LGPL 3.0.
Byly představeny novinky v Raspberry Pi Connect for Organisations. Vylepšen byl protokol auditu pro lepší zabezpečení. Raspberry Pi Connect je oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče. Verze pro organizace je placená. Cena je 0,50 dolaru za zařízení za měsíc.
CISA (Cybersecurity and Infrastructure Security Agency) oznámila veřejnou dostupnost škálovatelné a distribuované platformy Thorium pro automatizovanou analýzu malwaru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Ubuntu nově pro testování nových verzí vydává měsíční snapshoty. Dnes vyšel 3. snapshot Ubuntu 25.10 (Questing Quokka).
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia Proton Authenticator. S otevřeným zdrojovým kódem a k dispozici na všech zařízeních. Snadno a bezpečně synchronizujte a zálohujte své 2FA kódy. K používání nepotřebujete Proton Account.
Argentinec, který byl náhodně zachycen Google Street View kamerou, jak se zcela nahý prochází po svém dvorku, vysoudil od internetového giganta odškodné. Soud uznal, že jeho soukromí bylo opravdu porušeno – Google mu má vyplatit v přepočtu asi 12 500 dolarů.
Asi sis spletl termín. Dnes ještě není Silvestr, takže na největší pitku roku a následné nekvětší opilecké kecy roku ještě nedozrál čas... Ale bylo to zábavné, to uznávám.
Ano, rozumím ti velmi dobře: snažit se tě poučit je skutečně marné...
Jako že bychom mu popřáli, aby byl brzo v cíli?
Pokud jsou děti zvrácené a takový obsah je zajímá, vždy se na něj dostanou, ať už přes přímé zadání IP, přes weby typu TOR nebo prostě jiným kanálem než webové stránky. Na tom není nic těžkého.
Nejsem si jistý, zda to autor nechtěl napsat jinak. Spojil násilnosti a pornografii dohromady, ale pro zbytek věty bych to viděl rozdělené. Myslím, že zájem o pornografii (nebo se prostě "kouknout") je od určitého věku zcela přirozené a v pořádku. Naopak záliba v násilí a utrpení ostatních asi zvrácené je.
Naopak záliba v násilí a utrpení ostatních asi zvrácené je.Proto se mnoho (možná většina) lidí s oblibou dívá na reportáže z nehod (silničních, železničních, leteckých), z pouličních bitek, z běhu v Pamploně (kde býci šlapou do lidech a trhají je) apod. Lidé jsou prostě obecně zvrácení
Nejlépe je asi odpovědět citátem z tvého vlastního blogpostu:
"Kdo nemá zájem vidět pravdu, ať zápisek ignoruje."
Nevím, asi nejsem disponován za vším vidět šílené bratrstvo zednářů, světové židovstvo, 5. internacionálu, atd. atd.
"Mě celá "krize" příjde tak účelově vyvolaná, na utáhnutí kohoutků. Omezení našich práv."
Asi to byl jenom pocit...
Nějak nemám rád soudy založené na tom, že si někdo přečte jeden článek v novinách a z toho udělá nějaké uzávěry. Diskutovat o tom jestli za to může Izrael nebo (aktuálně) Hamás je ztráta času. Proto jenom pro zamyšlení:
Podobný výčet by někdo povolanější určitě napsal i pro Izraelskou stranu. Jenom nevím proč viset na retech někoho kdo dělá výše jmenované. Je to podobné jako argumentovat proti radaru tím, že ajatoláh X slíbil, že už nebude zlobit.
Zhruba tak.
No a ten máslo z Izraele, a to mě fakt dostalo, označoval Hamás za obrovskou hrozbu, jak jsou nebezpeční a zlí. Ale já bych byl taky nebezpečný a zlý, a to hodně, kdyby mě neustále provokovali a zabíjeli mi členy rodiny.
A zkoušel ses někdy zajet podívat do Izraele? Doporučuju to udělat... Kromě toho, že je to moc krásná země tam snad taky pochopíš, že celé to rozhodně není tak jednoduché, jak se ti snaží nabulíkovat jedna "ohromě objektivní" televize. A jako cvičení se zkus zamyslet třeba nad tím, proč Hamas staví své muniční sklady (a jiná podobná zařízení) v hustě zabydlených oblastech, nebo proč už léta téměř platí co palestinec to raketový konstruktér...
Rozhodně se nechci Izraele zastávat, jen bych chtěl upozorňit, že svět není jen černý a býlý. Ostatně dokonce i ty vlastně každý den podporuješ obě strany - Hamas dostane jen od EU cca 300 mil EUR i z tvých daní no a Izrael, ten bohatne třeba každým druhým nákupem v super či hyper marketu.
Ale já bych byl taky nebezpečný a zlý, a to hodně, kdyby mě neustále provokovali a zabíjeli mi členy rodiny.Hle, jak je celý ten konflikt vlastně jednoduchý. Chamtivý Izrael provokuje a zabíjí a mírumilovný Hamás se brání. Jak prosté...
Filipec není žádný anonym, ale debil Filip Dominec, (http://commons.wikimedia.org/wiki/User:FDominec), co si tady před lety zapomněl heslo a nechce se mu to řešit, protože maje účet by tady akorát vedl o to víc flamewarů.
Chtěl bych k tomu dodat, že ochranu dětí před pornem/násilím na netu _nepovažuju_ za ďábelský krok v nastupující e-totalitě, ale jen za bombasticky zveličený a přitom nepotřebný produkt cílovým zákazníkům. Asi tak jako "miliardy přátelských bakterií v každém kelímku" nebo "zaručený vibrační pás na hubnutí".
Nicméně pokud mne -- v souladu s převládajícím (?) přesvědčením diskutujících na tomto serveru -- přesvědčíte o opaku, tedy že je to nějaký krok k manipulaci lidí, budu vám vděčen.
No nevim, kdyby Cesky Tesin byl permanentne ostrelovan z toho polskeho a polska vlada to nechala byt, ci dokonce schvalovala, byl bych pro odvetnou akci ceske armady. Vy ne?
Tiskni
Sdílej: