abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1965 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    23.2.2009 21:46 snajpa | skóre: 20 | blog: snajpuv_blocek | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept
    Přílohy:
    Screenshoty
    --- vpsFree.cz --- Virtuální servery svobodně
    24.2.2009 06:59 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept

    Proc do diskuse a ne primo k zapisku?

    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    24.2.2009 14:39 snajpa | skóre: 20 | blog: snajpuv_blocek | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept
    Jo, no, moje chyba. V samým spěchu jsem to prostě udělal takhle.
    --- vpsFree.cz --- Virtuální servery svobodně
    vlastikroot avatar 23.2.2009 21:52 vlastikroot | skóre: 24 | blog: vlastikovo | Milevsko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept
    Kdyz jsem naposled zkousel KDE4.2 pod Windows XP, tak to jelo skoro podle mych ocekavani, plasma se nahodila misto plochy s ikonkama, normal widlo panel zustal, i aplikace se otviraly jak mely. Jediny co mi nejelo byl Amarok, ten odmital cokoliv delat. Jediny smutny mi prislo, ze to bylo docela rychlejsi nez na linuxu.
    We will destroys the Christian's legion ... and the cross, will be inverted
    23.2.2009 21:56 snajpa | skóre: 20 | blog: snajpuv_blocek | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept
    Neumím sloužit s tou rychlostí, pod VirtualBoxem to s reálem nemůžu srovnávat. Ten panel je sice fajn (spuštěný explorer.exe), ale nějak se mi to stejně divně překrývalo). Amarok se mi nespustil, vždycky spadnul, aniž by se objevil
    --- vpsFree.cz --- Virtuální servery svobodně
    saly avatar 23.2.2009 21:57 saly | skóre: 23 | blog: odi_et_amo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept

    KDE nám šlape líp na Windows, Firefox taky, OO.Org nejspíše taky. To je tragédie ... :-( Nemáte někdo šajnu, co na Linuxu trvá tak sakra dlouho?

    Jardík avatar 24.2.2009 14:02 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept
    Mně to nefungovalo. Teda aplikace jo, ale plasma nějak pod 64bit systémem nejela, asi vývojáři tiše předpokládají 32bit Windows.
    Věřím v jednoho Boha.
    23.2.2009 21:58 pepe1 | skóre: 13 | blog: abcde
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept
    Vypadá to zajímavě, ale jde do kde doinstalovat nějaká aplikace? Nikde nevidím ani správce balíčků...
    23.2.2009 22:03 snajpa | skóre: 20 | blog: snajpuv_blocek | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept
    Nic takovýho se nevede, prostě máš windowsí programy s jejich instalátorama. Při instalaci si můžeš vybrat, který části kde chceš (lokalizace, kde-admin, kde-network). Nevýhodou je špatná integrace s Windows, v KDEčkovým menu se neobjevujou věci z windowsí nabídky start.
    --- vpsFree.cz --- Virtuální servery svobodně
    23.2.2009 22:09 pepe1 | skóre: 13 | blog: abcde
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept
    Hmm škoda, potřeboval bych spustit linuxový program, který potřebuje jedinou knihovnu libstdc++5. Musí se použít Virtualbox nebo něco podobnýho. Zkoušel jsem i http://www.andlinux.org/faq.php ale ten se asi nevyvýjí.
    Jardík avatar 24.2.2009 01:26 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept
    libstdc++5 si pro windows můžeš taky sehnat, stačí zkompilovat/stáhnout nějaké staré gcc.
    Věřím v jednoho Boha.
    Jardík avatar 24.2.2009 01:25 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept
    Nejzásadnější problém však je, že se to pořád snaží navýšit práva pod vistou na admina kvůli nějakýmu config updateru, takže se chová stejně, jako se před lety chovala většina aplikací pro Windows a dodnes se takové najdou (není chyba Windows, ale vývojářů). Je to tudíž nepoužitelné, protože běžnému programu práva navyšovat nebudu.
    Věřím v jednoho Boha.
    24.2.2009 16:03 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept
    Z KDE pod Win pouzivam iba Kate. Znamena to sice skoro 200MB ninstalovaneho bordelu a cakat 10-15s (NB s 5400ot. diskom) na spustenie, ale ak viem, ze idem pisat nieco vacsie/zlozitejsie, tak si rad pockam.
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    Josef Kufner avatar 24.2.2009 20:31 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept
    Vim se spouští prakticky okamžitě ;-)
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    24.2.2009 20:31 snajpa | skóre: 20 | blog: snajpuv_blocek | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept
    PSPad nn? Já s nim byl za dob snajpa&windows spokojenej
    --- vpsFree.cz --- Virtuální servery svobodně
    Jardík avatar 25.2.2009 00:58 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept
    PSPad je pomalej šmejd, ani nedokáže otevřít 10GB soubor v hexeditoru (načte to celý do paměti a jelikož je to 32bit program, tak akorát utře). Normální hexeditor si namapuje jen kusy, se kterými se pracuje. Stejně tak je pomalý ten textový editor, protože to neni nic jiného, než mírně upravený nekvalitní synedit pro Delphi.
    Věřím v jednoho Boha.
    David Watzke avatar 25.2.2009 08:10 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept
    Nic proti editování 10GB souborů v hexeditoru, ale myslím, že s podobnýma požadavkama bys narazil u velký spousty aplikací... a teď nemluvím jenom o editorech.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Jardík avatar 25.2.2009 16:48 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept
    Proč, např. EmEditor dokáže otevřít libovolně velký soubor a to i v 32bit verzi (ale taky si za to nechají zaplatit). Z programů pro Linux je jediný použitelný volně dostupný hex editor wxHexEditor.
    Věřím v jednoho Boha.
    25.2.2009 18:21 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept
    Funguje aj BPE alebo editor v mc.
    Jardík avatar 25.2.2009 19:14 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept
    BPE neznám, mc je konzolová aplikace.
    Věřím v jednoho Boha.
    2.3.2009 14:19 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept
    mc je konzolová aplikace.
    A?
    Josef Kufner avatar 26.2.2009 10:49 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept
    Ale jen u málokterého hexaeditoru.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    25.2.2009 11:18 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE4 na Windows? Jen Proof-of-concept
    Za dob semo&windows som bol spokojny s kadecim :-)

    Nechce sa mi ucit dalsi editor. Casto prechadzam medzi win (v praci) a linuxom (v praci+doma) a uz ma obtazuje mat vyrazne rozdielne prostredie. Takze pouzivam operu, kate, msys a podobne, aby som mal co najviac rovnakych veci a konfiguracii a co najmenej sa musel prepinat.

    Takze v Kate mam rovnaky syntax highlihting. Rovnake moznosti editacie. Menu na tom istom mieste...

    Nepouzivam PSPad, ale Kate napr. ocenujem inteligentne vymyslene skratky. Casto pouzivane veci maju rychle skratky. Nie ako napr. editor v MS VS (stavnaty priklad je behanie po bookmarkoch v dokumente).

    Vi pouzivat viem (na urovni pridanie zmazanie kus textu, vyhladanie a ukoncenie ;-) ale nie je pre mna pohodlny.
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.