Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Na druhou stranu vidím prostor pro dynamicky typovaný jazykPrávě dynamické typování vidím jako největší slabinu Dartu. IMO lepší by bylo, kdyby programy, jenž neprojdou 'typovou kontrolou', nešlo vůbec spouštět.
IMO to, že runtime sémantika vůbec nezávisí na typových anotacích, je naprosto geniální.Hlavně je to docela neobvyklé. Nicméně připouštím, že to je výhodné při prototypování. Na druhou stranu si myslím, že pokud dobře typované programy poběží výrazně rychleji, tak většina knihoven bude dobře typovaná.
Já bych ten typový systém teda radši trochu bohatšíS tím souhlasím. Také bych uvítal typy vyšších řádů, které mi chybí v běžných programovacích jazycích.
Na druhou stranu si myslím, že pokud dobře typované programy poběží výrazně rychleji, tak většina knihoven bude dobře typovaná.Jak jsem říkal, typové anotace nemají vliv na runtime sémantiku, takže při překladu do nativního kódu se ignorují. Výjimkou teda je překlad do JavaScriptu, tam má překladač dovoleno spoléhat na to, že uvedené typové anotace jsou správné, takže v tomhle případě to smysl má.
Má klasickou céčkovou syntaxi, aby byl snadno přístupný programátorům v Javě a JavaScriptu.Che che che
GOTO 12
<?php $mluvimeO = "céčkové syntaxi s {,},;"; k12: { echo("sebemrskaci... ale co, patri jim to\n"); echo("(vztahuje se k $mluvimeO)\n"); } echo("\n"); if ($mluvimeO == "céčkové syntaxi s {,},;") { $mluvimeO = "syntaxi založené na neviditelných znacích s "; goto k12; } ?>
Osobně jsem Dartem nijak zvlášť nadšen nebyl. Hlavně proto, že neřeší některé problémy JavaScriptu, které považuji za palčivé (např. absence potlačitelných výjimek, kontinuací či slabých referencí).To bude tím, že jedním z primárních cílů Dartu je možnost kompilace do efektivního JavaScriptu
Dnes jsem zkusil, jestli Dart tento cíl naplňuje, a nepřekvapivě ano. V krátkém testování se skutečně umístil někde napůl mezi Javou a JavaScriptem. Tedy umístil by, kdybych neudělal tu chybu a nepodíval se na výsledky nejnovější verze V8. Zjevně práce s DOM není to jediné, co se podařilo popohnat, protože, dámy a pánové, JavaScriptu se podařilo podle Shootout benchmarků zrychlit někde na 2,5 násobek doby výpočtu programu v C.Dart ještě není ani alfa verze. Pokud jde o mne, tak když Lars Bak řekl, že Dart bude výrazně rychlejší než JavaScript, nemám důvod mu nevěřit
To bude tím, že jedním z primárních cílů Dartu je možnost kompilace do efektivního JavaScriptuVím, já očekával, že Dart bude vypadat tak, jak vypadá, jen jsem byl zklamán z toho, že jsem nebyl příjemně překvapen
Dart ještě není ani alfa verze. Pokud jde o mne, tak když Lars Bak řekl, že Dart bude výrazně rychlejší než JavaScript, nemám důvod mu nevěřitPotenciál na to skutečně má, ale je potřeba počítat s tím, že druhá strana zjevně nespí
Tiskni
Sdílej: