Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Můj Slack mne poslední dobou zlobí, tak jsem pošilhával jinde a zkusil Arch Linux.
První co mne zarazilo, byla absence iso obrazů verze vyšší než 0.7. Prošel jsem asi 8 ftp serverů, na které odkazuje stránka Download, ale všude byly jen iso Wombatu (0.7). Stáhl jsem tedy tento (cca 570MB) a hodil na RW. Po bootu docela příjemný instalátor v ncurses (dokonce jsem si vypisoval jednotlivé kroky instalace, abych se o ni v češtině mohl podělit s ostatními), snadné nastavení a instalace.
Pak následovalo modprobe na síťovku, aktualizace na current (pacman -Syu), přidání uživatele, změna xinitrc na xfce a startx. A to mne dostalo, spustilo se mi totiž xfce-3.8 = první rána. Pak jsem zjistil, že musím stáhnout balík xfce4 (pacman -S xfce4). Znovu startx a xfce anglicky a rozlišení podivné. Hledám tedy v /etc/X11 xorg.conf a nic (vůbec ten systém konfiguračních souborů mi přišel podivný) = další rána. Pak ještě úprava profile na cs_CZ, po které následovaly nějaké tři chyby ve smyslu, že ty soubory tam vůbec nejsou (lokalizace tedy ve výsledku tak napůl) = třetí a poslední rána.
Dneska už to bylo jednodušší - z domu donést Slackware 10, instalace, přes lynx stáhnout swaret, --update, --upgrade, jádro 2.6.11 a teď píšu zase ze slackware-current, xfce-4.2.1.1, firefox-1.0.2-cs.
Akorát jsem já hňup naivní zastřelil Slacka bez záloh, takže všechno znovu (apache, mysql, jabber, samba,...)
Tiskni
Sdílej:
KEYMAP=cz-lat2 CONSOLEFONT=lat-16a nemel jsem problem ani na desktopu ani na notebooku.
Ano, už jsem také instaloval ArchLinux, dokonce dvakrát. Poprvé jsem trochu kousal zlostí do zdi, ale napodruhé už to bylo jako v bavlnce. Teď mi jede všechno OK, a jsem spokojený.
Chystám o tom nějaký článek, tak tam napíšu víc.