Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Aha, takže když má někdo na Slackware changelog jiný názor než ty a ještě si dovolí ho vyslovit, tak je to prostě linuksák ... to se nám to hezky vyřešilo, co?Já něco takového řekl? No to snad ne. Ukaž mi prosím někde explicitně něco takového řečeno a já se ti veřejně omluvím. Názory ostatních lidí respektuji, a proto respektuj ten můj, že prostě nejlépe hodnocené jsou blogy pozitivně diskriminační v podstatě o ničem. Já respektuji tvůj názor, že se ti Slack changelog nelíbil, ale přece jen se naposledy pokusím vysvětlit problematiku (evidentně to opravdu nemá cenu). Ale přece jen. Spam je nevyžádaná pošta, kterou dostanu, a musím si jí alespoň část přečíst, abych poznal, že je to spam (důležité. Většinou nestačí jen titulek). Pokud to za mě udělá nějaký antispam, tak je to v podstatě totožné. Ale já spam číst nechci. Přesto mi jím někdo přeplňuje MOJI (tohle je důležité pochopit) emailovou schránku. Kdežto ABC Linuxu NENÍ MOJE poštovní schránka. Tohle privilegium má LL a možná pár dalších lidí, ale pochybuju že ty. A co z toho plyne? Slack Changelog nemůže být spam, protože už po přečtení titulku vím, že se bude jednat o obsah, který mne nezajimá. Takže ho ignoruji. NIC mne nemůže donutit tam kliknout. Kdežto když stahuji poštu, tak se mi prostě SPAM stáhne. Možná ten rozdíl nechápeš, ale zkus se nad tím zamyslet. No nic, ukončeme to. Autor changelogy přestal vydávat, takže jásejme nad vítezstvím "politicky korektních" blogů. 3x hurá.
jásejme nad vítezstvím "politicky korektních" blogů. 3x hurá.Připadá mi, že hledáš problém tam, kde není. O tom blogu nikdo neřekl, že je nekorektní (a už vůbec ne politicky). Jen se pár lidí ozvalo, protože jim přišel zbytečný a považují jej za spam. Žasnu nad tím, kolik jsi z toho dokázal vyfantazírovat. A ještě úsměvnější je, že na rozdíl od autora blogu, který tuto kritiku bere více méně s nadhledem, ty to nafukuješ do obrovských rozměrů.
Heh, ale ten bešovej skript je takovej kostrbatej
Tiskni
Sdílej: