Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
% rm *.o
% rm *>o
:))) Fakt skvělý čtení :))
Did SB simply rename foo to foo.BAK? Of course not, far better to copy all of the bits out of foo into foo.BAK, then truncate the file foo, than to write out the new, prettyprinted file.* Bastard.---
*Doubtlessly, the programmer who wrote indent chose this behavior because he wanted the output file to have the same name, he already had it open, and there was originally no rename system call.
Podle toho, jaká dělal autor v předmluvě ramena, jsem si myslel, že toho ví o unixových systémech trochu víc, než aby vyplodil takovouhle poznámku zcela mimo mísu…
In all other client/server relationships, the server is the remote machine that runs the application (i.e., the server provides services, such a database service or computation service). For some perverse reason that’s better left to the imagination, X insists on calling the program running on the remote machine "the client." This program displays its windows on the "window server."
To to opravdu nepochopil nebo to jen předstírá? Takovéhle věci vysvětluju v úvodním kursu pro začátečníky…
Viz můj oblíbený citát:
Aby člověk mohl dostatečně kvalifikovaně nenávidět Windows, musí pod nimi zkusit programovat.
:-)
Tiskni
Sdílej: