Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Přece by stačilo, aby každý úřad mohl do rejstříku nahlédnout přes internet a bylo by vymalováno.Jsou tu lidé, kteří neustále bojují proti Velkému Bratrovi, a pak jsou tu lidé, co napíšou tohle.
Proč mám vypisovat rodné číslo a datum narození, když druhé lze z prvního lehce vyčíst.To už dnes v některých případech nemusí být pravda.
Nahlédnout není editovat. A tam, kde stejně tomu úředníkovi ukazuju výpis, k úniku informací může dojít taky. Podstatný rozdíl v tom nevidím.
IMHO Velký Bratr kontroluje spoustu informací, ke kterým si stejně přístup zjedná a RT je tak jako tak jednou z nich, protože to jsou vlastní aktivity státní správy. Stejně na mě to info mají, tak proč si mám ještě komplikovat život chozením na úřad.
To ano. Ale přeci jen to neznamená, že kterýkoli úředník státní správy (Kolik jich je? Desítky tisíc?) bude moci nahlédnout do trestního rejstříků a podívat se tam na kohokoli (třeba souseda).
Státní politika zaměstnanosti? :-) Ale ne, vážně, pořád bude většina lidí, kteří si to půjdou vyřídit osobně. Ale snad ten počet bude časem klesat.
...pořád bude většina lidí, kteří si to půjdou vyřídit osobně...No a? To je jejich věc. Ale proč to neusnadnit těm, kteří nechtějí strávit celý den běháním po úřadech? Zvlášť když většinu potřebných informací úřady mají a občan je tu jen k jejich přenášení.
Ale dalo by se uvažovat např. o tom, že bych svým klíčem autorizoval žádost, aby byl můj výpis poslán na určitou adresu. Nebo souhlas, aby si ho příslušný konkrétní úřad mohl vyžádat.
Tiskni
Sdílej: