Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Známý právník jim "od boku" poradil, aby se všichni dědicové vzdali nároku na dědictví. Mluvím tady jen o té smlouvě s operátorem, nikoliv o celém dědictví. Ale není jisté, jestli to vůbec půjde.
Tak tohle určitě nepůjde. Můžeš se vzdát celého dědictví, ale ne části.
Pí*ovina, od každý smlouvy lze odstoupit...Za podmienok, s ktorými súhlasia obe strany.
kravina, smlouvy smrti zanikaji. Maximalne mohou chtit nejake odskodne ci vraceni mobilu, kdyz tam bylo financni zvyhodneni.
Zákon na takové situace myslí. Z hlediska možného vynucování plateb je nutné uhradit pouze případné dluhy a již započaté zúčtovací období. Soudím z vlastní zkušenosti. Vypovídal jsem takto smlouvu sice u jiného operátora, ovšem naprosto bez problému. I přes jakákoliv zvýhodnění paušální poplatek prostě zaniká. Do dědického řízení poté spadá jen fyzický majetek s náležitostmi, tedy mobilní telefon.
Tohle je proste pricina - to nepojmenovavaniJá bych příčinu hledal někde jinde než jen v nepojmenování. Pokud si lidé nechají s odpuštěním s*át na hlavu a budou jen ukazovat na firmy, banky, operatory atd. nikam to nepovede. Je třeba se nenechat hned při první příležitosti a zatnout jim to. V případě bank to není o tom "proč by to nezkusili když se o tom někdo nedoví" ale "proč to nezkusit když se nikdo nebude hádat" (pozůstalí většinou nemají v danou chvíli "vůli" se ještě s někým handrkovat)
Odpoveď: "Všechny. Od ČSOB po Poštovní spořitelnu."Heh, takže vlastně jen ČSOB a jeho druhá obchodní značka Poštovní spořitelna?
Já bych příčinu hledal někde jinde než jen v nepojmenování. Pokud si lidé nechají s odpuštěním s*át na hlavu a budou jen ukazovat na firmy, banky, operatory atd. nikam to nepovede. Je třeba se nenechat hned při první příležitosti a zatnout jim to.Jenze prave k tomu potrebujete nejdriv ukazat prstem. Protoze jedine ceho se banky a firmy opravdu boji je hrozba ztraty masy. Klidne se s nima muzete handrkovat a soudit a pro ne to nebude znamenat prakticky nic. Teprve kdyz masy zakazniku budou vedet co za svinstvo jejich oblibena banka dela a zacnou hromadne odchazet jinam, tak se neco zmeni. A mimochodem, i v jinych zemich maji banky. Mam ucet v UK, Spanelsku, mel jsem i v USA. Ve vsech mi nabizeli nesrovnatelne lepsi sluzby za min penez nez v CR. Takze se ma ceska banka nemuze divit, ze si u ni nechavam jen dluhy. Cim vic srovnani lidi budou mit, tim lip se k nam banky budou muset chovat, abysme vsichni nesli i se svyma penezma jinam.
Měl jsem ale na mysli, že "pouhé ukazovani" nestačí. Pokud se nenechají zákazníci odrbávat hned od začátku, bude situace v ČR podle mého názoru o něco lepší.Tak v tom s vámi souhlasím. Osobně si myslím, že mnohým českým firmám a bankám by nejvíc prospělo nakopat do zadku.
V případě bank je to zcela pochopitelné. Výpověď smlouvy totiž znamená i vybrání peněz z konta. Komu je má taková banka dát? Strýčkovi aby je potom žalovala tetička? Logické je počkat na výsledek dědického řízení (jehož součástí takový účet je) a pak s ním naložit podle jeho výsledku.
Normální "smrtelník" nemá šanci.
Ale má -- musíš se třeba soudit. Obávám se, že dokud se lidí budou soudů bát, tak se nic moc nezmění. [1] Jeden můj kamarád (ten je ovšem právník) šel reklamovat boty a vyhodili ho -- načež rozvinul paragrafovou ofenzivu. Nakonec to tomu obchodu přišlo dost draho -- musel nejet vratit boty (reklamoval několik párů od různých lidí), ale i uhradit náklady na znalecké posudky atd. (Myslím, že se jednalo o nějakého dealera Adidasu v Brně. Měl špatnou pověst a mám pocit, že s ním později Adidas rozvázal smlouvu. Jméno si nepamatuji.)
Pozn.: Plně souhlasím s tím co tu někdo psal. Když se někdo chová jako svině pak je to potřeba říct a to i s IČ a adresou
[1] Mluvím hlavně o sporech, kdy je právo jasně na tvoji straně.
A co když zemřelý paušálem "splácel" dotovaný telefon? Pak je to něco jako dluh, ne? Když zemřel můj otec, musel jsem zaplatit i jeho dluhy, protože jsem se kvůli rodině nezřekl celého dědictví...
Kámošovi zemřel otec. Zůstal po něm mimo jiné mobil se smlouvou. Kámoš chtěl zrušit smlouvu, ale v obchodě mu prý řekli, že "telefonní číslo" patří do dědictví. Taková smlouva prý není něco, co by šlo zrušit.
Dědicové budou muset ještě cca 2 roky každý měsíc platit až do vypršení smlouvy. Ale dobré zprávy, může se taky zaplatit celá částka najednou. Nebo se může taky po dohodě platit každý měsíc snížená sazba, přičemž telefonní číslo nebude možné používat. Jméno operátora neuvádím, ale má něco vzdáleně společného s dvouatomovým kyslíkem.
Jemu se nelíbí ani jedno ze tří navržených řešení, mně taky ne. Myslel jsem, že smrtí se smlouva okažitě ruší, protože člověk po smrti logicky už nemůže telefonovat.
Známý právník jim "od boku" poradil, aby se všichni dědicové vzdali nároku na dědictví. Mluvím tady jen o té smlouvě s operátorem, nikoliv o celém dědictví. Ale není jisté, jestli to vůbec půjde. Nebo mu to špatně řekli a smlouva smrtí zanikne. Pojišťovací smlouvy také zanikají úmrtím.
Tiskni
Sdílej: