Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Smazáno
Tiskni
Sdílej:
Známý právník jim "od boku" poradil, aby se všichni dědicové vzdali nároku na dědictví. Mluvím tady jen o té smlouvě s operátorem, nikoliv o celém dědictví. Ale není jisté, jestli to vůbec půjde.
Tak tohle určitě nepůjde. Můžeš se vzdát celého dědictví, ale ne části.
Pí*ovina, od každý smlouvy lze odstoupit...Za podmienok, s ktorými súhlasia obe strany.
kravina, smlouvy smrti zanikaji. Maximalne mohou chtit nejake odskodne ci vraceni mobilu, kdyz tam bylo financni zvyhodneni.
Zákon na takové situace myslí. Z hlediska možného vynucování plateb je nutné uhradit pouze případné dluhy a již započaté zúčtovací období. Soudím z vlastní zkušenosti. Vypovídal jsem takto smlouvu sice u jiného operátora, ovšem naprosto bez problému. I přes jakákoliv zvýhodnění paušální poplatek prostě zaniká. Do dědického řízení poté spadá jen fyzický majetek s náležitostmi, tedy mobilní telefon.
Tohle je proste pricina - to nepojmenovavaniJá bych příčinu hledal někde jinde než jen v nepojmenování. Pokud si lidé nechají s odpuštěním s*át na hlavu a budou jen ukazovat na firmy, banky, operatory atd. nikam to nepovede. Je třeba se nenechat hned při první příležitosti a zatnout jim to. V případě bank to není o tom "proč by to nezkusili když se o tom někdo nedoví" ale "proč to nezkusit když se nikdo nebude hádat" (pozůstalí většinou nemají v danou chvíli "vůli" se ještě s někým handrkovat)
Odpoveď: "Všechny. Od ČSOB po Poštovní spořitelnu."Heh, takže vlastně jen ČSOB a jeho druhá obchodní značka Poštovní spořitelna?
Já bych příčinu hledal někde jinde než jen v nepojmenování. Pokud si lidé nechají s odpuštěním s*át na hlavu a budou jen ukazovat na firmy, banky, operatory atd. nikam to nepovede. Je třeba se nenechat hned při první příležitosti a zatnout jim to.Jenze prave k tomu potrebujete nejdriv ukazat prstem. Protoze jedine ceho se banky a firmy opravdu boji je hrozba ztraty masy. Klidne se s nima muzete handrkovat a soudit a pro ne to nebude znamenat prakticky nic. Teprve kdyz masy zakazniku budou vedet co za svinstvo jejich oblibena banka dela a zacnou hromadne odchazet jinam, tak se neco zmeni. A mimochodem, i v jinych zemich maji banky. Mam ucet v UK, Spanelsku, mel jsem i v USA. Ve vsech mi nabizeli nesrovnatelne lepsi sluzby za min penez nez v CR. Takze se ma ceska banka nemuze divit, ze si u ni nechavam jen dluhy. Cim vic srovnani lidi budou mit, tim lip se k nam banky budou muset chovat, abysme vsichni nesli i se svyma penezma jinam.
Měl jsem ale na mysli, že "pouhé ukazovani" nestačí. Pokud se nenechají zákazníci odrbávat hned od začátku, bude situace v ČR podle mého názoru o něco lepší.Tak v tom s vámi souhlasím. Osobně si myslím, že mnohým českým firmám a bankám by nejvíc prospělo nakopat do zadku.
V případě bank je to zcela pochopitelné. Výpověď smlouvy totiž znamená i vybrání peněz z konta. Komu je má taková banka dát? Strýčkovi aby je potom žalovala tetička? Logické je počkat na výsledek dědického řízení (jehož součástí takový účet je) a pak s ním naložit podle jeho výsledku.
Normální "smrtelník" nemá šanci.
Ale má -- musíš se třeba soudit. Obávám se, že dokud se lidí budou soudů bát, tak se nic moc nezmění. [1] Jeden můj kamarád (ten je ovšem právník) šel reklamovat boty a vyhodili ho -- načež rozvinul paragrafovou ofenzivu. Nakonec to tomu obchodu přišlo dost draho -- musel nejet vratit boty (reklamoval několik párů od různých lidí), ale i uhradit náklady na znalecké posudky atd. (Myslím, že se jednalo o nějakého dealera Adidasu v Brně. Měl špatnou pověst a mám pocit, že s ním později Adidas rozvázal smlouvu. Jméno si nepamatuji.)
Pozn.: Plně souhlasím s tím co tu někdo psal. Když se někdo chová jako svině pak je to potřeba říct a to i s IČ a adresou
[1] Mluvím hlavně o sporech, kdy je právo jasně na tvoji straně.
A co když zemřelý paušálem "splácel" dotovaný telefon? Pak je to něco jako dluh, ne? Když zemřel můj otec, musel jsem zaplatit i jeho dluhy, protože jsem se kvůli rodině nezřekl celého dědictví...
Kámošovi zemřel otec. Zůstal po něm mimo jiné mobil se smlouvou. Kámoš chtěl zrušit smlouvu, ale v obchodě mu prý řekli, že "telefonní číslo" patří do dědictví. Taková smlouva prý není něco, co by šlo zrušit.
Dědicové budou muset ještě cca 2 roky každý měsíc platit až do vypršení smlouvy. Ale dobré zprávy, může se taky zaplatit celá částka najednou. Nebo se může taky po dohodě platit každý měsíc snížená sazba, přičemž telefonní číslo nebude možné používat. Jméno operátora neuvádím, ale má něco vzdáleně společného s dvouatomovým kyslíkem.
Jemu se nelíbí ani jedno ze tří navržených řešení, mně taky ne. Myslel jsem, že smrtí se smlouva okažitě ruší, protože člověk po smrti logicky už nemůže telefonovat.
Známý právník jim "od boku" poradil, aby se všichni dědicové vzdali nároku na dědictví. Mluvím tady jen o té smlouvě s operátorem, nikoliv o celém dědictví. Ale není jisté, jestli to vůbec půjde. Nebo mu to špatně řekli a smlouva smrtí zanikne. Pojišťovací smlouvy také zanikají úmrtím.