Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Smazáno
Tiskni
Sdílej:
Známý právník jim "od boku" poradil, aby se všichni dědicové vzdali nároku na dědictví. Mluvím tady jen o té smlouvě s operátorem, nikoliv o celém dědictví. Ale není jisté, jestli to vůbec půjde.
Tak tohle určitě nepůjde. Můžeš se vzdát celého dědictví, ale ne části.
Pí*ovina, od každý smlouvy lze odstoupit...Za podmienok, s ktorými súhlasia obe strany.
kravina, smlouvy smrti zanikaji. Maximalne mohou chtit nejake odskodne ci vraceni mobilu, kdyz tam bylo financni zvyhodneni.
Zákon na takové situace myslí. Z hlediska možného vynucování plateb je nutné uhradit pouze případné dluhy a již započaté zúčtovací období. Soudím z vlastní zkušenosti. Vypovídal jsem takto smlouvu sice u jiného operátora, ovšem naprosto bez problému. I přes jakákoliv zvýhodnění paušální poplatek prostě zaniká. Do dědického řízení poté spadá jen fyzický majetek s náležitostmi, tedy mobilní telefon.
Tohle je proste pricina - to nepojmenovavaniJá bych příčinu hledal někde jinde než jen v nepojmenování. Pokud si lidé nechají s odpuštěním s*át na hlavu a budou jen ukazovat na firmy, banky, operatory atd. nikam to nepovede. Je třeba se nenechat hned při první příležitosti a zatnout jim to. V případě bank to není o tom "proč by to nezkusili když se o tom někdo nedoví" ale "proč to nezkusit když se nikdo nebude hádat" (pozůstalí většinou nemají v danou chvíli "vůli" se ještě s někým handrkovat)
Odpoveď: "Všechny. Od ČSOB po Poštovní spořitelnu."Heh, takže vlastně jen ČSOB a jeho druhá obchodní značka Poštovní spořitelna?
Já bych příčinu hledal někde jinde než jen v nepojmenování. Pokud si lidé nechají s odpuštěním s*át na hlavu a budou jen ukazovat na firmy, banky, operatory atd. nikam to nepovede. Je třeba se nenechat hned při první příležitosti a zatnout jim to.Jenze prave k tomu potrebujete nejdriv ukazat prstem. Protoze jedine ceho se banky a firmy opravdu boji je hrozba ztraty masy. Klidne se s nima muzete handrkovat a soudit a pro ne to nebude znamenat prakticky nic. Teprve kdyz masy zakazniku budou vedet co za svinstvo jejich oblibena banka dela a zacnou hromadne odchazet jinam, tak se neco zmeni. A mimochodem, i v jinych zemich maji banky. Mam ucet v UK, Spanelsku, mel jsem i v USA. Ve vsech mi nabizeli nesrovnatelne lepsi sluzby za min penez nez v CR. Takze se ma ceska banka nemuze divit, ze si u ni nechavam jen dluhy. Cim vic srovnani lidi budou mit, tim lip se k nam banky budou muset chovat, abysme vsichni nesli i se svyma penezma jinam.
Měl jsem ale na mysli, že "pouhé ukazovani" nestačí. Pokud se nenechají zákazníci odrbávat hned od začátku, bude situace v ČR podle mého názoru o něco lepší.Tak v tom s vámi souhlasím. Osobně si myslím, že mnohým českým firmám a bankám by nejvíc prospělo nakopat do zadku.
V případě bank je to zcela pochopitelné. Výpověď smlouvy totiž znamená i vybrání peněz z konta. Komu je má taková banka dát? Strýčkovi aby je potom žalovala tetička? Logické je počkat na výsledek dědického řízení (jehož součástí takový účet je) a pak s ním naložit podle jeho výsledku.
Normální "smrtelník" nemá šanci.
Ale má -- musíš se třeba soudit. Obávám se, že dokud se lidí budou soudů bát, tak se nic moc nezmění. [1] Jeden můj kamarád (ten je ovšem právník) šel reklamovat boty a vyhodili ho -- načež rozvinul paragrafovou ofenzivu. Nakonec to tomu obchodu přišlo dost draho -- musel nejet vratit boty (reklamoval několik párů od různých lidí), ale i uhradit náklady na znalecké posudky atd. (Myslím, že se jednalo o nějakého dealera Adidasu v Brně. Měl špatnou pověst a mám pocit, že s ním později Adidas rozvázal smlouvu. Jméno si nepamatuji.)
Pozn.: Plně souhlasím s tím co tu někdo psal. Když se někdo chová jako svině pak je to potřeba říct a to i s IČ a adresou
[1] Mluvím hlavně o sporech, kdy je právo jasně na tvoji straně.
A co když zemřelý paušálem "splácel" dotovaný telefon? Pak je to něco jako dluh, ne? Když zemřel můj otec, musel jsem zaplatit i jeho dluhy, protože jsem se kvůli rodině nezřekl celého dědictví...
Kámošovi zemřel otec. Zůstal po něm mimo jiné mobil se smlouvou. Kámoš chtěl zrušit smlouvu, ale v obchodě mu prý řekli, že "telefonní číslo" patří do dědictví. Taková smlouva prý není něco, co by šlo zrušit.
Dědicové budou muset ještě cca 2 roky každý měsíc platit až do vypršení smlouvy. Ale dobré zprávy, může se taky zaplatit celá částka najednou. Nebo se může taky po dohodě platit každý měsíc snížená sazba, přičemž telefonní číslo nebude možné používat. Jméno operátora neuvádím, ale má něco vzdáleně společného s dvouatomovým kyslíkem.
Jemu se nelíbí ani jedno ze tří navržených řešení, mně taky ne. Myslel jsem, že smrtí se smlouva okažitě ruší, protože člověk po smrti logicky už nemůže telefonovat.
Známý právník jim "od boku" poradil, aby se všichni dědicové vzdali nároku na dědictví. Mluvím tady jen o té smlouvě s operátorem, nikoliv o celém dědictví. Ale není jisté, jestli to vůbec půjde. Nebo mu to špatně řekli a smlouva smrtí zanikne. Pojišťovací smlouvy také zanikají úmrtím.