Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »(občas trochu nenápadný ale o to viac poteší)jj, to je přesně to, co to mu dává takovou tu "štávu" narozdíl od jiných, určitě víte co tím myslím...
Mate nekdo zkusenosti s nakupem z e-shopu ze zahranici (Amazon, atp.)?Sci-fi jsem z Amazonu teda neobjednával (vlastně jo, tři knížky ze světa Starcraftu pro známého
Čo sa týka rýchlosti a ceny, po pripočítaní poštovného z toho často vychádza najlepšie nemecký Amazon, kde je ponuka anglických kníh skoro identická s Amazonom britským (hlavne v oblasti beletrie), ale rozdiel v cene niekedy tvorí až 50% v prospech nemeckej verzie obchodu (je to samozrejme individuálne pre každú objednávku, nie vždy sú všade dostupné rovnaké edície, atď., ale moja všeobecná skúsenosť je takáto; objednávam približne raz za dva mesiace). Na rýchlosť a kvalitu dodávky sa dá spoľahnúť, oproti americkému Amazonu odpadajú tiež problémy s clom.
Ak knihy nemusia byť nové, určite sa oplatí pozrieť aj na AbeBooks (teraz vidím, že tiež otvárajú nemeckú pobočku). Pre zákazníkov z USA bývajú ceny bezkonkurenčné (ceny, podobne ako pri Jonathan Strange and Mr Norrell spravidla začínajú na $1), kvalita použitých kníh takmer vždy zodpovedá popisu (je vhodné sa riadiť aj hodnotením daného konkrétneho predajcu zákazníkmi) a často, obzvlášť pri objednávke viacerých kníh z jedného miesta, je to najvýhodnejší nákup aj pre zákazníka z Európy.
Strange-a & Norrella môžem pri všetkej úcte k prekladu Viktora Janiša v originále jedine odporúčať, je to jedna z kníh, kde hrá práca s jazykom podstatnú úlohu.
Tiskni
Sdílej: