abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:55 | IT novinky

    Společnost OpenAI představila GPT-5 (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červencová aktualizace aneb nová verze 1.103 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.103 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | IT novinky

    Americký prezident Donald Trump vyzval nového generálního ředitele firmy na výrobu čipů Intel, aby odstoupil. Prezident to zdůvodnil vazbami nového šéfa Lip-Bu Tana na čínské firmy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 16:55 | Nová verze

    Bylo vydáno Ubuntu 24.04.3 LTS, tj. třetí opravné vydání Ubuntu 24.04 LTS s kódovým názvem Noble Numbat. Přehled novinek a oprav na Discourse.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.89.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Americká technologická společnost Apple uskuteční v USA další investice ve výši sta miliard dolarů (2,1 bilionu korun). Oznámil to ve středu šéf firmy Tim Cook při setkání v Bílém domě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Trump zároveň oznámil záměr zavést stoprocentní clo na polovodiče z dovozu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 04:55 | Nová verze

    Zálohovací server Proxmox Backup Server byl vydán v nové stabilní verzi 4.0. Založen je na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.8. 16:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.54.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Jan Václav.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.8. 14:11 | IT novinky

    Knižní edice správce české národní domény přináší novou knihu zkušeného programátora Pavla Tišnovského s názvem Programovací jazyk Go. Publikace nabízí srozumitelný a prakticky zaměřený pohled na programování v tomto moderním jazyce. Nejedná se však o klasickou učebnici, ale spíše o průvodce pro vývojáře, kteří s Go začínají, nebo pro ty, kdo hledají odpovědi na konkrétní otázky či inspiraci k dalšímu objevování. Tištěná i digitální verze knihy je již nyní k dispozici u většiny knihkupců.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    6.8. 13:11 | IT novinky

    OpenAI zpřístupnila (en) nové nenáročné otevřené jazykové modely gpt-oss (gpt-oss-120b a gpt-oss-20b). Přístupné jsou pod licencí Apache 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (43%)
     (22%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (19%)
    Celkem 289 hlasů
     Komentářů: 23, poslední 4.8. 13:01
    Rozcestník

    Dotaz, který nemůžu dát do poradny - windows...

    6.4.2010 08:28

    Existuje pro windows něco, jako je v linuxu networkmanager? Důvod, proč se ptám je zde.

    Jo a nevíte o aplikaci která by mi umožnila kopírovat pomocí prostředního tlačítka myši?

    Díky...        

    Hodnocení: 42 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Max avatar 6.4.2010 08:53 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz, který nemůžu dát do poradny - windows...
    A co je tím důvodem? Různorodost nastavení na různých verzích OS :) ? Nebo pro tebe složitost? Otázkou také je, co má být cílem? Proč něco takového sháníš? Pokud kvůli jednoduššímu nastavení a jednoduššímu a univerzálnějšímu návodu, tak to bude usnadnění akorát pro tebe. Alternativních možností je hodně a hodně se jich dodává s notebooky.

    Nicméně, abych neplácal, tak hned první odkaz v googlu směřuje třeba sem, což vypadá velmi zajímavě : http://www.netsetman.com
    Zdar Max
    PS: otázkou také je, jaké jazyky chceš, aby to klikátko podporovalo? Další, zda to musí být zadara, nebo to může být i placené?
    Měl jsem sen ... :(
    6.4.2010 09:13 pozortucnak | skóre: 21 | blog: vecny_windowsar
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz, který nemůžu dát do poradny - windows...
    Jop, to řešení mi prijde složité oproti tomu, jak to jednoduše naklikám v networkmanageru.

    Hledám něco pokud mozno free/open kde se jednoduše nastaví připojení, šifrování...
    Jsem mimořádně obtížný případ
    Max avatar 6.4.2010 09:43 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz, který nemůžu dát do poradny - windows...
    Tak to si myslím, že FREE verze netsetman ti bude bohatě dostačovat :).
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    6.4.2010 09:59 pozortucnak | skóre: 21 | blog: vecny_windowsar
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz, který nemůžu dát do poradny - windows...
    Jo, netsetman toho umí hodně, možná až příliš :-) . Já se ptám hlavně k vůli spolužákům (spolužačkám) , windows provozuji pouze ve Virtualbox. :-D
    Jsem mimořádně obtížný případ
    6.4.2010 15:31 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz, který nemůžu dát do poradny - windows...
    Mozna bych ten navod mel aktualizovat. V Gnome neni ani treba ten krok z prevodem DER na PEM, funguje to opravdu na dve kliknuti. Kdyz to srovnam s konfiguraci na Win7, tak se musim vazne smat...
    6.4.2010 13:31 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz, který nemůžu dát do poradny - windows...
    Mas skutocne extremne vyvinuty talent na idiotske blogy.
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    6.4.2010 13:54 luu
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz, který nemůžu dát do poradny - windows...
    pomuze ti linuxový klikači toto ? netsh interface ipv4 set address name="Připojení k mistní siti" source=dhcp netsh interface ipv4 set dnsserver name="Připojení k mistní siti" source=dhcp ipconfig /flushdns ipconfig /renew "Připojení k mistní siti" auto dhcp Vista seven

    netsh interface ip set address name="Připojení k místní síti" source=dhcp netsh interface ip set dns name="Připojení k místní síti" source=dhcp ipconfig /flushdns ipconfig /renew "Připojení k místní síti" auto dhcp XP

    netsh interface ipv4 set address name="X" static 10.150.XX.XXX 255.255.255.0 10.150.XX.XXX netsh interface ipv4 set dnsserver name="X" static 10.0.X.X primary netsh interface ipv4 add dnsserver name="X" 10.150.0.X index=2 ipconfig /flushdns statik seven

    netsh interface ip set address name="Pripojení k místní síti" static 10.0.X.X 255.255.XXX.XXX 10.0.5.X. X netsh interface ip set dns name="Pripojení k místní síti" static 10.0.X.X primary netsh interface ip add dns name="Pripojení k místní síti" 10.0.0.XXX 2 ipconfig /flushdns statik XP

    Prostě si nastuduj prikaz netsh - udelej batak - pro vistu+seven vuci Xp je maly rozdil a spust ho.Tot vse.na co nejake klikaci managery proboha?
    gtz avatar 6.4.2010 14:09 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz, který nemůžu dát do poradny - windows...
    prostřední tlačítko lze v pohodě namapovat nějakou utilitou od myši. Modely A4-tech mají SW, které umí přiřadit každému buttonu tlačítko.

    Nebo snad neumíš použít google ?

    Dá se použít autohotkey
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    7.4.2010 20:31 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz, který nemůžu dát do poradny - windows...
    Vim ze kolegove pouzivaj ten netsetman a taky vim ze to jde i naskriptovat, oboje je tu uz zminene.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    8.4.2010 06:37 pozortucnak | skóre: 21 | blog: vecny_windowsar
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz, který nemůžu dát do poradny - windows...
    Netsetman vypadá dobře, ale nikde se mi v něm nepodařilo nastavit certifikát+jméno+heslo. Asi se vice podívám na netsh - o něm jsem nevěděl... :-)

    Na to kopírovaní prostředním tlačítkem myši existuje několik programů, ale většina těch programů to tlačítko úplně z nefunkční - např ve Firefoxu nejdou prostředním tlačítkem zavírat taby...
    Jsem mimořádně obtížný případ
    8.4.2010 06:52 pozortucnak | skóre: 21 | blog: vecny_windowsar
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz, který nemůžu dát do poradny - windows...
    Wpa_supplicant funguje i ve Windows, zkoušel jste to někdo?
    Jsem mimořádně obtížný případ

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.