Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Jednoho dne jel můj táto do elektra koupit novou ledničku, jelikož stávající už dosluhovala. No docela mě překvapilo když místo ledničky dovezl plazmovou televizi.
Po zapojení jsme zjistili, že kvality obrazu je horší než u naší staré obyčejné televize. Táta to zkoušel všelijak vyladit, ale plazma měla stále špatný obraz. Největší problém měla s vykreslováním oblyčejů. Táta rozhodl, že jí vrátí a připlatí si za lepší. Když nám dovezli novou plazmu, o které nám tvrdili jak je perfektní, tak jsme zjistily, že je obraz snad ještě horší než u minulé plazmy. No a tak nakonec jsme se rozhodli, že plazmu vrátíme a pořídíme obyč. TV a za ušetřené peníze si táta koupí nový lcd monitor a máma kuchyňského robota.
Zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s Plazmovými televizory vy.
Tiskni
Sdílej:
Do plazmy bych nikdy nešel. Kamarád TV prodává a říkal, že po půl roce provozu se na obrazovce vypálí číslo programu. A životnost plazmy je také minimální. Obyčejná 100Hz je lepší.
Takže plasmová TV ano, ale rozhodně 90% toho, co se dnes vyskytuje na našem trhu...rozhodně NE 90% toho, co se dnes vyskytuje....