Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Pracuju teď na jednom malým prográmku(skriptíku), který bude prostě zpracovávat určitá data a naplňovat těmi daty databázi. Jak název napovídý zvolil jsem python. Moc v něm zkušený nejsem, ale pár drobností jsme si v pythonu zkoušel. Udělat si parser na data nebyl problém. Z vybraných dat si vytvářím soubor, který obsahuje informace, které budou importem přeneseny do databáze, toto vše funguje OK.
Ale narazil jsem i na potíž. Script bude fungovat tak, že v určitým intervalu se připojí na databázi odkud stáhne data, která jsou v binární formě v tar.gz archivu, data rozbalí a pak je teprve začne číst a parsovat. Můj problém spočívá v tom že nevím jak si toto prostředí nasimulovat. Tím myslím že bych potřeboval poradit jak do mysql databáze dostat ten archív, abych pak mohl zkusit ty data vydolovat a rozbalit.
Tak bych se chtěl zeptat, zda se nenajde někdo kdo má větší skills a dokázal by mi poradit, jak nacpat archív do databáze.
UPDATE: Tak už mi to funguje
Tiskni
Sdílej:
Got a packet bigger than 'max_allowed_packet' bytesSamozrejme max_allowed_packet je nastaven na dostatecne velkou hodnotu. Zkousel jsme i to udelat takto:
mysql databaze -uUser -pHeslo -hIP --max_allowed_packet=100M < dataBohuzel nic nezabira.
Ono na tom "data patří do databáze" něco budeTo bych souhlasil. Ale jenom proto, že jsi nepoužil slovo relační