Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Pracuju teď na jednom malým prográmku(skriptíku), který bude prostě zpracovávat určitá data a naplňovat těmi daty databázi. Jak název napovídý zvolil jsem python. Moc v něm zkušený nejsem, ale pár drobností jsme si v pythonu zkoušel. Udělat si parser na data nebyl problém. Z vybraných dat si vytvářím soubor, který obsahuje informace, které budou importem přeneseny do databáze, toto vše funguje OK.
Ale narazil jsem i na potíž. Script bude fungovat tak, že v určitým intervalu se připojí na databázi odkud stáhne data, která jsou v binární formě v tar.gz archivu, data rozbalí a pak je teprve začne číst a parsovat. Můj problém spočívá v tom že nevím jak si toto prostředí nasimulovat. Tím myslím že bych potřeboval poradit jak do mysql databáze dostat ten archív, abych pak mohl zkusit ty data vydolovat a rozbalit.
Tak bych se chtěl zeptat, zda se nenajde někdo kdo má větší skills a dokázal by mi poradit, jak nacpat archív do databáze.
UPDATE: Tak už mi to funguje
Tiskni
Sdílej:
Got a packet bigger than 'max_allowed_packet' bytesSamozrejme max_allowed_packet je nastaven na dostatecne velkou hodnotu. Zkousel jsme i to udelat takto:
mysql databaze -uUser -pHeslo -hIP --max_allowed_packet=100M < dataBohuzel nic nezabira.
Ono na tom "data patří do databáze" něco budeTo bych souhlasil. Ale jenom proto, že jsi nepoužil slovo relační