NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Pri vcerejsim precteni zpravicky o vydani gnome 3 beta 2. Jsem se rozhodl jej vyzkouset. Hlavne me zajimalo jak strasny a nepouzitelny bude gnome shell.
Po instalaci noveho gnome jsem hned na zacatku mel spousty problemu a i po hodinove snaze bylo gnome nepouzitelne. Jelikoz bylo vecer a ja byl utahanej nechal jsem to na rano.
Rano jsem to cele zkusil znova a poradne. Druhy pokus jiz byl uspesnejsi a vse nahle zacalo fungovat. Co me prekvapilo byla celkova stabilita, za pul dne jsem nezaznamenal jediny pad. Naopak mi zde chybela spousta zakladniho nastaveni (vzhled, pismo ...). To se nakonec podarilo vyresit pres dconf-editor. Nejedna se sice o zrovna nejlepsi zpusob jak neco nastavovat, ale svuj ucel to splnilo.
Co se tyce samotneho gnome-shell, muzu rict ze me prekvapilo jak snadno a intuitivne se pouziva a dovedu si predstavit ze bych jej s par upravama pouzival.
Takze se da rict ze se na nove gnome 3 docela tesim
Tiskni
Sdílej:
A to šílené plýtvání písmem Vám nevadí? Mě to vadí, ikdyž mám rozlišení 1920x1200. když je to pouze o změně prostředí, kterou zadarmo získáte ergonomické pixely na výšku, fakt nechápu, jak to Gnome 3 někdo může používat...
Tak je dobré vědět, že spoustě uživatelů je jedno, jak je prostředí/aplikace navržené, že jim je jedno plýtvání místem z hlouposti vývojářů.
Unity to bude mít těžké. Při navrhování vývojáři přemýšleli a asi jim to bude ve výsledku k ničemu, uživateli na tom nezáleží. Zajímavé.
to asi nee, chyba bude asi nekde jinde