Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
A blogy o kočkách
Nikdy se mi to nestalo (narozdíl třeba od Debianu).
a co ti v Debianu přepsalo konfiguráky, smím-li se zeptat.
dpkg-reconfigure
? Mám openSUSE 11.0 nasazené na serveru, a jediné s čím jsem bojoval co se týká tohoto přepisování jsou vhosty v Apache. Ale to pouze v případě, že jsem konfiguraci poté editoval v Yastu a musím říct, že mě na to Yast vždycky upozornil.
Co je trošku nezvyk (asi), je to že jsou různé konfiguráky rozdělené do více souborů. Mám namysli jeden konfigurační soubor je rozdělen na části do více menších souborů. Například zrovna Apache. Ale podle mě je to takto logičtější a i přehlednější. Ale nevím jak je to v ostatních distrech.
Takhle to je v mnoha disribucích. V Ubuntu je například co jsem si stačil všimnout /etc/apt.conf takhle rozdělen do souborů. V opensuse jsem si zase všimnul /etc/xinet.d, taky rozdělené. Nejdřív jsem brblal, ale po chvilce používání je todocela fajn.
Mozes napisat konkretne, ako ten problem zreprodukovat?
Tiskni
Sdílej: