abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 02:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 11.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 06:00 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. Vypíchnout lze, že v Plasmě byl implementován 22letý požadavek. Historie schránky nově umožňuje ohvězdičkovat vybrané položky a mít k ním trvalý a snadný přístup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.8. 20:00 | Nová verze

    Wayfire, kompozitní správce oken běžící nad Waylandem a využívající wlroots, byl vydán ve verzi 0.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Videoukázky na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.8. 04:00 | Komunita

    Před necelými čtyřmi měsíci byl Steven Deobald jmenován novým výkonným ředitelem GNOME Foundation. Včera skončil, protože "nebyl pro tuto roli v tento čas ten pravý".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    29.8. 18:33 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 156 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.8. 15:11 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.8.1. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.8. 12:11 | IT novinky

    Včera večer měl na YouTube premiéru dokumentární film Python: The Documentary | An origin story.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.8. 23:33 | Nová verze

    Společnost comma.ai po třech letech od vydání verze 0.9 vydala novou verzi 0.10 open source pokročilého asistenčního systému pro řidiče openpilot (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.8. 21:55 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    28.8. 14:11 | IT novinky

    Řada vestavěných počítačových desek a vývojových platforem NVIDIA Jetson se rozrostla o NVIDIA Jetson Thor. Ve srovnání se svým předchůdcem NVIDIA Jetson Orin nabízí 7,5krát vyšší výpočetní výkon umělé inteligence a 3,5krát vyšší energetickou účinnost. Softwarový stack NVIDIA JetPack 7 je založen na Ubuntu 24.04 LTS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Pro otevření více webových stránek ve webovém prohlížečí používám
     (81%)
     (8%)
     (3%)
     (3%)
     (4%)
     (1%)
    Celkem 119 hlasů
     Komentářů: 9, poslední 28.8. 11:53
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Vložit další komentář
    stativ avatar 4.7.2010 14:41 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    Zkoušel jsi ArgoUML?
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    xkucf03 avatar 4.7.2010 14:43 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    Kdysi jsme to používali ve škole, ale tehdy to nebylo nic moc. Díky za tip, zkusím, jaká je dnešní verze.
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    davida avatar 4.7.2010 14:42 davida | skóre: 13 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje

    Co vsechno ma umet ten CASE ? Urcite se najde jeste neco levnejsiho pripadne zdarma/freeware/opensource/...

    xkucf03 avatar 4.7.2010 17:03 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    Hlavně mě zajímá datové modelování a procesy.
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    davida avatar 4.7.2010 17:30 davida | skóre: 13 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje

    V tom pripade by ti stacilo casestudio. Delam v tom ERA a DFD. No a pokud chces neco vetsiho tak VisualParadigm. Jinak s tim Casestudiem budes urcite spokojen pokud delas sam, ten VP se vyplati pokud mas vic lidi imho.

    =^..^= AmigaPower® avatar 4.7.2010 15:00 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CHLAST nástroje
    Ser na to a pojď na pivo! :-D
    4.7.2010 16:09 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    Osobně používám Visual Paradigm, ale raději to čmárám na papír a teprve pro potřeby dokumentace to kreslím v počítači (nepoužívám generování kódu, protože mi spíše vyhovují agilní postupy).
    Jendа avatar 4.7.2010 16:15 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    Jo, s nesvobodným SW jsem se už také jednou spálil. Znáte EasySign? Tak po instalaci SP2 do Windows XP se nějak změnila USB knihovna a nefungoval hardwarový klíč. Naštěstí se Stvořitel uráčil napsat opravu, i když už byla v prodeji vyšší verze. Ale na Windows Vista/7 se už vybodl s tím, že si lidi mají koupit upgrade. Takže až bude čas, tak budu studovat tento podivně psaný návod.
    4.7.2010 16:19 Stevko | skóre: 3 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    Čo je tak úžasné na jahodách, že ich ľudia tak radi pojedajú? Mne neprídu ničím zvláštne. Ja radšej čokoládu (bez jahôd). A keď džem, tak malinový.
    Príspevok nemá byť ukončený spojením „môj názor“.
    4.7.2010 16:45 Miloslav Ponkrác | blog: miloslavponkrac
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    Myslím, že trend je stejný jak v komerčním, tak open source sw.

    V open source kvalita často nic moc a velmi často se vyprofiluje main program, který převálcuje ostatní, přestože jeho kvalita za moc nestojí.

    Jako příklad uvádím Inkscape, který jsem po tisícovce hodin a pročtení mnoha manuálů velmi rád nahradil Corelem. Vekterový editor v open source slušné kvality, se kterým se dá srovnatelně efektivně pracovat prostě není. A díky preferenci nedodělku Inkscape v open source mnoho let ještě nebude.

    Na druhé straně existují komerční sw, kterým je lépe se vyhnout. Přesto si myslím, že na rozdíl od minulých let, kdy open source mělo větší kvalitu se v mnoha případech dnes už koupě komerčního sw vyplatí. Často totéž udělá open sw, ale za desetinásobek času díky jeho neergonomii a díky jeho nedodělkům a chybám, které se musí neustále obcházet.

    U komerčního sw samozřejmě je třeba dát pozor na ochrany, případně na bordel, který zanáší do systému. A také na způsob podpory dodavatelem.

    Jak v komerčním, tak v open source jsou perly, i shity.

    Mimochodem, třeba marně jsem hledal v open source něco slušného, co nakreslí ERA model pro MySQL. Tedy tabulky s názvy a typy sloupců, jejich vazbami a případně rozdělení do funkčních skupin. Nakonec jsem to nakreslil ručně v Corelu, bylo to poměrně rychlé. A asi to v budoucnu budu nucen dělat nadále.

    Mám pocit, že open source postupně pokrývá méně a méně oblastí. Je to asi důsledek neustálé forkování baziliónu distribuc, projektů a zároveň omezeného počtu vývojářů na zemi, který není brán open source v potaz.

    Jinak tip: Preferuji open source, který dělají Němci, nebo kterého se dotkli Němci. Jejich puntičkářství a důkladnost se hodí a i když často používají mizerné algoritmy, přesto většinou dotahují věci do konce. Viz OpenOffice, Scribus, apod. Je zajímavé, že čím severněji vývojáři leží (blíže k polárními kruhu a za ním) tím konzervativnější jsou a tím méně jsou schopní přistoupit na nový koncept (viz také Linus a jeho prosté zkopírování 40 let starého konceptu unixu do Linuxu bez jakýchkoli výraznějších inovativních prvků).
    =^..^= AmigaPower® avatar 4.7.2010 16:58 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    Mám pocit, že open source postupně pokrývá méně a méně oblastí. Je to asi důsledek neustálé forkování baziliónu distribuc, projektů a zároveň omezeného počtu vývojářů na zemi, který není brán open source v potaz.
    toto se líbí uživateli amigapower
    xkucf03 avatar 5.7.2010 22:43 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    toto se líbí uživateli amigapower
    tobě už z těch internetů hráblo, co? :-D
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    stativ avatar 4.7.2010 17:31 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    Vekterový editor v open source slušné kvality, se kterým se dá srovnatelně efektivně pracovat prostě není. A díky preferenci nedodělku Inkscape v open source mnoho let ještě nebude.
    Mohla jím být Xara, bohužel ale lidi (jak uživatelé tak programátoři) radši pracují s Inkscapem.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    5.7.2010 13:50 lok
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    +1
    pavlix avatar 5.7.2010 17:53 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    Jak to s ní vůbec vypadá?
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    stativ avatar 5.7.2010 18:21 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    Blbě. Mailing list je dva roky neaktivní a poslední commit v svn je tři roky starý.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    4.7.2010 19:14 User682 | skóre: 38 | blog: aqarium | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    zdravim,

    ve vetsine veci budu naprosto souhlasit.

    >Je to asi důsledek neustálé forkování baziliónu distribuc, projektů a zároveň >omezeného počtu vývojářů na zemi, který není brán open source v potaz.

    Zde bych uplne nesouhlasil. Ale konzervatismus beru.

    Priciny je takoveto: malokdo dovede vest projekt. Malokdo dovede pouzit efektivni metody navrhu a vyvoje v projektu, pripadne pouzit efektivni platformu = nekdy by neskodilo, kdyby C-ecko ve vetsine projektu zemrelo. Uzivatele se nadchnou pro novinky s podporou medii, i kdyz projekt = nahrada cehosi jeste neni zcela hotova. Defakto tady pak skoro vsichni pouzivame beta-verzi ne -li horsi.

    Do toho pridejte "kecy" firem typu "podporujeme Linux".

    Podle me je hodne zadouci podporovat dany format ci specifikaci uplne, nez jen napul. Jeden napul dotazeny projekt != Jeden hotovy projekt.

    \\ add OpenOffice - nedotazeny projekt. Doporucuji projit si i kody od nemeckych vyvojaru. Najdete tam mnoho FIXME, TODO.

    Diskuzi bych vedl spise smerem, kde na to ci ono sehnat prostredky.

    gf

    4.7.2010 18:12 User682 | skóre: 38 | blog: aqarium | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    zdravim,

    zacal bych asi tim, kolik stoji moje clovekohodina a za jak dlouho se mi ten ci onen program vrati.

    Osobne bych casem zainvestoval do VisualParadigm, bude-li duvod.

    Jinak vcelku dobre popsany problem + i v diskuzi M.Ponkracem. Kazdopadne to resi spise stranu konzumu, nez vyvoje. Ale chapu to.

    gf
    4.7.2010 22:23 FrantaS | skóre: 12 | Hlučín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    MySQL Workbench?
    Ať se nám daří.
    =^..^= AmigaPower® avatar 4.7.2010 23:59 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    Kdo se mi tady sere do Workbench®??? :-D
    xkucf03 avatar 5.7.2010 13:49 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    Docela mě zklamalo, že mi 28% lidí doporučuje warez. Na čekal bych, že to tady bude míň.

    Stejné procento doporučuje „Napiš si vlastní“ – tahle rada je na první pohled úplně mimo, ale vlastně jsem se o to jednou taky pokoušel – byl to program na uspořádání si požadavků – co je na čem závislé, tzn. v jakém pořadí je potřeba je implementovat, dělalo to i pěkný graf… jenže přeci jen je to dost práce a psát si vlastní CASE se prostě nevyplatí – lepší je se soustředit na vlastní práci.
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    =^..^= AmigaPower® avatar 5.7.2010 14:25 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    ...ser na to, jdi rači na to pivo! :-D
    kotyz avatar 5.7.2010 14:39 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    sel bych, kdyz zves (a platis) :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    xkucf03 avatar 5.7.2010 22:40 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    už se stalo, máme sraz sdružení :-)
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    =^..^= AmigaPower® avatar 6.7.2010 01:02 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    SLO - sdružení linuxových onanistů :-D
    =^..^= AmigaPower® avatar 6.7.2010 01:04 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    KERNEL ULTRAS - s půlitrem v jedné a s vodítkem se slečnou v druhé ruce... .. . ;-)
    xkucf03 avatar 6.7.2010 01:47 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    KU by k nám mohlo vstoupit i kolektivně a hostovat tu kočičí i jiné projekty :-)
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    kotyz avatar 5.7.2010 14:38 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    cos cekal? i linuxaci sou jenom lidi, takze chlastaj, pichaj, warezi jako vsichni ostatni ... ;-)
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    mirec avatar 9.7.2010 20:06 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    Napísanie textového nástroja nie je ktovie aké zložité. Len ma serie, že ten môj ešte nie je dokončený ... :'(
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    5.7.2010 15:41 wike | skóre: 19 | blog: experimental
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    EA Architect som skusal a jedna sa o velmi robustny nastroj s mnostvom funkcii a vysokou kvalitou. Z open source sveta by som odporucil asi Astah, da sa v nom celkom prijemne pracovat. Na ER diagramy mam MySQL Workbench, ktory tu uz niekto spominal.

    Pokial potrebujes pracovat s CASE dlhodlbo/seriozne, EA Architect je dobra volba. Neviem o ziadnom free nastroji, ktory by mu konkuroval, okrem ceruzky a papiera ;)
    7.7.2010 15:04 gremlin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    Neskusal si jdeveloper?
    msk avatar 9.7.2010 15:59 msk | skóre: 27 | blog: msk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CASE nástroje
    Jahody stoja za hovno uplne vsade. Bol som zvyknuty, ze aspon u vietcongov sa dobre dali najst, ale tento rok ani to neplati. Ak aj vyzeraju dobre, za 2 dni v chladnicke su chlpate.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.