Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
s výjimkou případů, kdy ji osobně zná a ví, že nejde o schodu jmenA i tak ti ten balíček pořád může ukrást Fantomas :)
https://
, ale to nefungovalo. Takže to číslo zásilky je k dispozici všem ISP a na všech možných proxy serverech…˙naprosto zbytečně.
Co se týče té kontroly občanky, tam bych uvítal následující možnosti (zvolím si já nebo obchodník při odesílání):
Možná to bude vypadat jako jízlivost, ale mě by opravdu zajímalo, jak si technicky představujete důvěryhodný způsob získání kódu/hesla od odesílatale.Kód/heslo si může vygenerovat/vymyslet zákazník a poslat ho ve zprávě pro přijemce při placení (bankovní převod, PayPal...). Přenáší se to stejným kanálem jako peníze a to by z principu mělo být důvěryhodné. Méně bezpečné, ale pořád lepší než nic: přenést kó přes HTTPS web obchodníka případně šifrovaným e-mailem.
Protože, když by o tu zásilku někdo stál, stačí aby občanku odcizil a prokázal se s ní sám...Což je další překážka, kterou útočník musí překonat. A je to složitější, než odchytit pár paketů (třeba v nešifrované wifi síti). Navíc když už by mi kradl občanku, může mi rovnou vzít peníe z peněženky.
Pochopitelně, že v tomto případě by mělo být snahou provozovatele takovéto služby co nejvíce omezit možnost získání kódu (a že na to dopravci většinou dlabou je smutná pravda).Přitom stačí tak málo -- SSL certifikát už mají, stačilo by překonfigurovat web server, aby i sledování zásilek chodilo přes HTTPS.
Ani jednu stranu nic nenutí zadávat kód na internet. To je pouze služba navíc, která fyzické doručení balíku nijak neovlivní.Doručení neovlivní, převzetí ano -- je dobré vědět, kdy mám balíček očekávat a být připraven ho převzít. Nikdo ho sice nenutí se na tu sledovací stránku dívat, ale dává mu odkaz na nešifrovanou stránku a přímo ho vybízí, aby se na ni díval. Je to asi jako kdyby někomu prodal pistoli, naučil ho, jak se s ní střelit do nohy, ale neřekl mu, jak se dá zbraň zajistit a jak se bezpečně čistí hlaveň.
Prostě si myslím, že když si někdo nechá poslat balík, musí důvěřovat odesílateli i dopravci.Ano, rád bych, kdyby tu byl přepravce, kterému můžu důvěřovat a který se stará, aby zásilky nešlo jen tak krást.
Z tohohle bych měl strach jen v případě, že bych platil předemCož byl přesně můj případ -- ono ne vždy máš možnost dobírky, u zahraničních obchodů leda výjimečně.
Z tohohle bych měl strach jen v případě, že bych platil předem (kartouChargeback, chargeback... :)
ale jde mi čistě o místo úhozu
To je problém toho, že používáš nekvalitní šmejďárny z ABS.
Ono se jich obecně moc neprodává — mimo několik tchajwanských výrobců. Ale kdybys chtěl, mohl bych tě zásobit hezkým balíkem takových klávesnic.Každýmu Enter dle jeho penisu...Aby to nebylo naopak, jako s autama: velký enter kompenzuje cosi malého
Imho je to tak proto, ze krast baliky takovyhle zpusobem moc ve velkem nejde. Nejdrive potrebujete zdroj cisel, coz mozna nebude takovy problem. Hlavni problem spociva ve fake adresach, kde balicek prevezmete. Tak fajn je to s jednim balickem, vyhlidnete si barak, v nem firmu, pridate svuj telfon, a den tam pockate. No ted takhlen zkuste ukradnout tech balicku deset. Nebo se tim pravidelne zivit.
Po trech dnech uz asi zacnou nekomu balicky chybet. Docasna adresa se uz asi dostane na blacklist, stejne jako telefon. Takze pojdete svych 30 balicku a doufate, ze v nich bude neco co rychle zpenezite, a zacnete znova s novym telefon na nove adrese.
Ponekud narocny zpusob obzivy.
Takze imho jde o to, ze ziskat info o konkretnim baliku neni az tak jednoduche. (Spis soc. inzenyrstvi na nejaky obchod by fungovalo.) A krast nahodne baliky asi nebude velke terno.
což jsem nějak nepochopil – ve schránce nic nebylo, možná ho měli poslat poštou, ale to taky nedává moc smysl, když podle nich ta adresa neexistuje a neumí na ni doručit – tak to Česká pošta má umět?Tak skutečně to bylo takto vtipné – ve schránce přistál lístek, který ve své podstatě říkal: neumíme doručit vaší zásilku – neumíme přečíst adresu – tak na ni posíláme pomocí České pošty tento lístek, abyste věděl, kde si máte zásilku vyzvednout* (a přineste si doklad** s fotkou)
Tiskni
Sdílej: