Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »cp
má.
Ale třeba takový grub nemá stránku pro menu.lst
! Kdo to má pak hledat po netu nebo instalovat další balík a lovit někde na disku a mít nainstalovaný browser na počítači, kde by jinak nemusel být. Grr.
The full documentation for grub is maintained as a Texinfo manual.
man lilo.conf
nebo třeba man sshd_config
. To už man nejaka_kde_aplikace
mi dá víc informací a to je co říct. :-/
No manual entry for ...
- teď jsem to ověřil, žádná aplikace z /usr/kde/3.4/bin/
nemá manuálové stránky.
KONQUEROR(1) Web browser, file manager, ... KONQUEROR(1) NAME konqueror - Web browser, file manager, ... SYNOPSIS konqueror [Qt-options] [KDE-options] [options] [URL] DESCRIPTION Konqueror is the file manager for the K Desktop Environment. It supports basic file management on local UNIX filesystems, from simple cut/copy and paste operations to advanced remote and local network file browsing. It is also the canvas for all the latest KDE technology, from KIO slaves (which provide mechanisms for file access) to com- ponent embedding via the KParts object interface, and it is one of the most customizable applications available. Konqueror is an Open Source web browser with HTML4.0 compli- ance, supporting Java applets, JavaScript, CSS1 and (par- tially) CSS2, as well as Netscape plugins (for example, Flash or RealVideo plugins). It is a universal viewing application, capable of embedding read-only viewing components in itself to view documents without ever launching another application. This package is part of the official KDE base module. Manual page konqueror(1) line 1Je tam asi 30 voleb při spouštění.
Tiskni
Sdílej: